Kayseri'de uzun yıllardır faaliyet gösteren Kayseri Devlet Hastanesi'nde yıkım süreci başlatıldı.

Bazı Bölümler Taşındı

Kayseri halkının çoğu sağlık sorununda kolay bir ulaşım sağladığı Devlet Hastanesi'nin bir bölümü başka hastaneye taşınmıştı. Şehir hastanesine taşınarak boşaltılan bölümlerin ardından boş kalan bloklar kapatıldı.

Boş Kalan Blokların Yıkım Kararı Alındı

Sağlık hizmetinin sağlandığı, Kayseri merkezinde yer alan Devlet Hastanesi'nin 2018 yılında faaliyet gösteren Şehir Hastanesine taşınılmasının ardından boş kalan blokların yıkım kararı alındı.

İlk İhale Aralık'ta Gerçekleşti

Kullanıma kapatılan 7., 8. ve 9. bloklar için yetkililerin aldığı yıkım kararı çerçevesinde yıkım ihalesi geçen senenin Aralık ayında gerçekleşti.

Yıkım Gerçekleşti

Yıkım sürecinin hızlanmasıyla birlikte çevrede güvenlik önlemleri alındı. Alınan önlemler kapsamında yıkım gerçekleştirildi.

Büyükşehir Meclisi'nde Yeni Dönem Başladı! Yeni Komisyon Üyeleri Belli Oldu? Büyükşehir Meclisi'nde Yeni Dönem Başladı! Yeni Komisyon Üyeleri Belli Oldu?

Hala Hizmete Açık Bloklar Yer Alıyor

Devlet Hastanesinin kullanımda olan kısımlarına zarar gelmeyeceği ve yalnızca başka hastaneye taşınan bölümlerin yer aldığı blokların yıkılacağı yetkililer tarafından belirtildi. Boş kalan blokların yıkımıyla birlikte Devlet Hastanesi hala hizmete açık olan blokların faaliyetini sürdüreceği bildirildi.

Uzun yıllar önce hizmete başlayarak günümüze gelen Kayseri Devlet Hastanesinde kapatılan bölümlerin haricinde mevcut olarak 1., 2., 3., 4., 10. ve 13. blokları ve Acil Servis Binalarının aktif olduğu biliniyor.

Kaynak: Haber Merkezi