Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Derneği iş birliği ile düzenlenen ‘Kontrol sende, hayat sende’ projesi kapsamında, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde Uçurtma Şenlikleri düzenlendi. Şenliğe katılan öğrenciler ve öğretmenler şenlik ile ilgili duygu düşüncelerini Deniz Postası ile paylaştı.

Feridun Cıngıllı İlköğretim okulunda okuduğunu söyleyen, Mehmet Yiğit isimli bir öğrenci, ‘Millet Bahçesine geldik, uçurtma uçurtmaya geldik, çok güzel uçuruyorum. Çok eğlenceliydi dondurma verdiler bize. Uçurduk sonra bir parka gittik, orda eğlendik’ dedi.

İkra isimli bir öğrenci ise, ‘Bence buraya gelmek herkes için iyi oldu. Durmadan evde tabletle, telefonla ya da internet bağımlılığı ile olunuyordu. Gözler bozuluyordu, beyin hasar görüyordu. Arkadaşlardan uzak kalıyorduk, sevgimiz onlara karşı düşüyordu, sinirleniyorduk. Durmadan oyun oynadığımız için beyinde bozukluk oluyordu. Bu kapsamda iyi oldu, bence bu şenlikler yapılmalı çocuklar tablet ve televizyondan uzaklaşmalı. Arkadaşlarıyla çok vakit geçirmeli diyorum’ ifadelerini kullandı.

Kayseri’de İkinci El Araçlarda Yaprak Kımıldamıyor! Kayseri’de İkinci El Araçlarda Yaprak Kımıldamıyor!

Mehmet Cemile Oğulcuklu İlkokulu’nda görevli öğretmen Ayhan Karakaya, ‘Biz Yeşilay Kulübü’nü temsil ediyoruz. Okulumuz adına 8 öğrenci ile etkinliğe katıldık. Güzel bir etkinlik oluyor. Bu tür etkinliklerin devamını bekliyoruz’ şeklinde konuştu.

Osman Hilmi Kalpaklıoğlu Okulu’nda öğrenci olan Elif Nur Demirayak, ‘Yeşilay Kulübü’nde olmak çok güzel. Uçurtma Şenliklerini de çok sevdim. Uçurtma uçurmak çok eğlenceli. Böyle etkinlikler devam etmeli kesinlikle çok güzel oluyor’ diye konuştu.

Zeynep Özdemir isimli öğrenci de, ‘Eğlenceli bir şenlik ama çocuklara nasıl uçurtma uçuracağını öğretmeleri lazım bence’ dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER