Kayseri Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehrin farklı noktalarında, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde bulunan bilboardlara, afişler asıldı. Detaylar Kayseri haberimizde.

Kayseri’nin birbirinden farklı alanlarında bulunan bilboardlara ‘Dolandırıcılara karşı dikkatli olalım’ afişi ile vatandaşlar uyarıldı.

Kayseri'de Öğrencilerin Kullanılmayan Eşyalarla Yaptıkları Büyüledi Kayseri'de Öğrencilerin Kullanılmayan Eşyalarla Yaptıkları Büyüledi

Kayseri Valiligi Kayserilileri Uyardi (3)

Afişlerde dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların neler yapmaları gerektiği hakkında bilgilendirme yazıları yer aldı.

Kayseri Valiligi Kayserilileri Uyardi (2)

Afişlerde yer alan bilgilerin yararlı olduğunu, her insanın sosyal medyayı aktif bir biçimde kullanmadıklarını belirten Nihan Gündoğdu isimli bir vatandaş, “Bence mantıklı bir uygulama. Çünkü sosyal medya kullanmayan insanlar da var. Haber takip etmeyen insanlar da var. Bu yüzden bence mantıklı olmuş. En azından vatandaşlar gördüğünde dikkat edebilir. Bu şekilde dolandırılan çok fazla insan var. Ben çok güzel buldum, iyi olmuş. Bence daha da fazla çoğaltılabilir. Bir tek burayla sınırlı kalmayıp, ilçelerde falan da yapılabilir. Oralara da bu tarz bilboardlar koyulabilir” ifadelerini kulllandı.Kayseri Valiligi Kayserilileri Uyardi (1)

Kaynak: İHA