Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile geliştirilen proje sonunda tamamlandı. Yahyalı ilçesinde sporseverlerin merakla beklediği Zamantı Irmağı Rafting Alanı, misafirlerini bekliyor.

Vali Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, 8 kilometrelik Rafting ve Kano Faaliyetleri Parkuru’nda ilk yarışın startını verdi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Start Verdi! (5)

Başkan Büyükkılıç, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Hakikaten Yahyalı, insanıyla, doğasıyla güzel derken ayrıca bir enerji koridoru olduğunu da biliyoruz. RES projeleriyle, GES projeleriyle, HES projeleriyle, madenleri ile buradaki imkânları ve kaynaklarıyla. Şimdi bunları da aştık, bu defa turizm gündemde. Kapuzbaşı Şelaleleri zaten dillere destan fakat Zamantı ‘gel benim üzerimde rafting yap’ dercesine gidiyor, bizim de içimiz gidiyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun. Heyecanla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Yahyalıda Rafting için Start Verdi!

Vali Gökmen Çiçek Yahyalı’daki şelalerin ve Zamantı Irmağı’nın turizme kazandırılması için çalışmaların devam ettiğini belirterek; “Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Yahyalı Kaymakamlığı, Yahyalı Belediyesi’nin el ele vererek birlikte Yahyalı’nın hem şelalelerinin hem de Zamantı Irmağı’nın turizme kazandırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

Vali Çiçek, 8 kilometrelik parkurun Zamantı Irmağı Rafting Alanı olarak resmi olarak tescilinin yapıldığı bilgisini paylaşarak, “Yakın zamanda Büyükşehir Belediyemiz tarafından burasının yolları yapıldı. Turizm alanında hem Milli Parklar hem YİKOP, valilik çalışmalar planladı. Özellikle çok büyük talep vardı. Zamantı Irmağı’nda rafting yapılması için hem bölge illerden hem bölgedeki sporculardan burasının rafting alanı olarak belirlenmesi, onaylanması ve ilan edilmesi için yoğun bir talep vardı. Burası artık resmi olarak 8 kilometrelik alan Zamantı Irmağı Rafting Alanı olarak tescillendi. Artık burada Türkiye şampiyonası, Avrupa şampiyonası yapılacak hale geldi” açıklamalarını yaptı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Yahyalıda Rafting için Start Verdi!

Kayseri Valisi, çok ciddi bir talep var yakın zamanda acentelerimizi açacağız diyerek, “Yakın zamanda da acentelerimize de açacağız. Başvurular da var ve ciddi bir talep var. Biz, hem su sporlarında hem doğal güzelliklerinde hem kültürel güzelliklerinde hem tarihi özellikleriyle Kayseri’yi turizm merkezi yapmak için hem valilik hem Büyükşehir Belediyesi el ele verdik. Bunu başaracağız. Bu bölgede ciddi bir değişimin olduğunu, turizmle ilgili talebin arttığını da özellikle kültür turizm müdürümüz veriler üzerinden bize aktarıyor. Bundan da çok mutluyuz. Bugün resmi olarak Ya Allah, Bismillah diyeceğiz. Arkadaşlarımızın raftingini de izleme fırsatı bulacağız. Yahyalı için hayırlı, uğurlu olsun diyorum” dedi.

Kayseri Havalimanı’nda İhale Fırsatı! Kayseri Havalimanı’nda İhale Fırsatı!

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Yahyalıda Rafting için Start Verdi!

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’a ziyaret kapsamında, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ile il ve ilçe protokolü eşlik etti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Yahyalıda Rafting için Start Verdi!

Kaynak: Kurum Bülteni