Kayserililer Dikkat! Almayana da Vermeyene de Para Cezası Kesilecek! Kayserililer Dikkat! Almayana da Vermeyene de Para Cezası Kesilecek!

Kayseri'de dün yaşanan ve tüm Türkiye'nin gündemine oturan taciz olayı sonrasında halk, Suriye'ye ait olan araçlara ve iş yerlerine saldırarak ateşe vermişti. Suriyeliler de bu olaya tepki göstererek Suriye'de bulunan Türk araçlarına saldırıp Türk bayrağını parçaladı. Kayseri halkı, yaşanan olayların ardından bugün yeniden sokağa çıkarak eylem yaptı.

Kayseri’de Polis ve Vatandaş Arasında Arbede! 8 Kişi Gözaltına Alındı https://www.denizpostasi.com/kayseride-polis-ve-vatandas-arasinda-arbede-8-kisi-gozaltina-alindi

Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Danışment mahallesinde dün akşam saatlerinde Suriyeli bir şahsın 5 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunması üzerine halk, sokaklara çıkarak protesto başlattı. Kente büyük tepki çeken bu olayın ardından, şahsı linç etmek üzere bekleyen kalabalık gruplar, Suriyelilerin iş yerlerine ve araçlarına saldırarak olaylar çıkardı. Bu olay Suriye'de geniş yankı uyandırdı ve Suriye halkı da Türk bayrağına ve Türk vatandaşlarının araçlarına zarar verdi.

Kayseri halkı bugün yeniden sokaklara döküldü. Kalabalık bir grup, "Ülkemde mülteci istemiyorum" diyerek yürüyüş yaptı. Polis müdahalesi sonrasında kısa süre sonra grup dağıldı, ancak daha sonra tekrar bir araya geldi. Yaşanan olaylar sırasında Gazi olduğunu söyleyen bir vatandaş, "yaralandım" diyerek tepki gösterdi. Kalabalık, Cumhuriyet Meydanı'na doğru sloganlar atarak ilerledi.

Kaynak: Özel Haber