Kayseri’de Vefat Eden Öğretmen Camiayı Yasa Boğdu! Kayseri’de Vefat Eden Öğretmen Camiayı Yasa Boğdu!

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan bir alan, kendi haline terkedildi. Vatandaşların yoğun yaşadığı bir bölgede bulunan alanın değerlendirilmesi için çevre halkı talepte bulundu. Alan, Gesi yolunda Beyazşehir Mahallesi 838. Sokak üzerinde bulunuyor. Bir vatandaşın iddiasına göre; alan yıllardır terkedilmiş bir vaziyette ve bakımsız bir vaziyette duruyor. Melikgazi ve Kocasinan sınırı üzerinde yer alması alanın, unutulup kaderine terkedildiği düşüncesini akıllara getiriyor. Çevre halkı, atıl duran bu alan için çocuk parkı yapılmasını talep ediyor.

Kayseri’de Bu Alan Kaderine Terk Edildi! 3 (1)

Alanın değerlendirilmesini isteyen bir vatandaş; “Gesi yolu ve Beyazsehir 838. Sk.  arasında kalan özel şahsa ait olmayan bir yer. Burasının arkasındaki yolu Melikgazi Belediyesi asfaltladı, ön tarafını 838. sokağını ise Kocasinan Belediyesi. Ne hikmetse yıllarca aynı muhtar olmasına rağmen o bile çözüm getiremedi. Sonra yeni seçilen muhtar da aynı durumda” sözlerini kullanarak duruma tepki gösterdi.

Kayseri’de Bu Alan Kaderine Terk Edildi! 23

İddiaya göre alanda daha önce trafo bulunmaktaydı. Daha sonra trafonun taşınmasıyla boş kalan bölgenin yıllarca kullanılmaması sonrasında üzerinde otların uzadığı görülüyor. Çöplerin ve atıkların biriktiği alan için vatandaşlar, ilgili Belediye’den çözüm bekliyor. 

Kaynak: Özel Haber