İçlerinde Kayseri’nin de olduğu 16 ilde DEAŞ’a yönelik Bozdoğan-48 operasyonu düzenlendi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X isimli sosyal medya platformundan 16 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen ‘Bozdoğan-48’ operasyonlarında 45 şüphelinin yakalandığını açıkladı.  

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaştığı bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Ankara, Antalya, Aydın, Düzce, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Sakarya ve Şanlıurfa olmak üzere 16 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik ‘Bozdoğan-48’ operasyonları düzenlendi. Düzenlenen operasyonlar sonucu 45 şüpheli yakalanırken çok miktarda döviz ve Türk lirası ile çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Akıl Almaz Olay: Eve Gelen Jandarma, Kuyuya Atılmış Kemik ve Fotoğraf Buldu! Akıl Almaz Olay: Eve Gelen Jandarma, Kuyuya Atılmış Kemik ve Fotoğraf Buldu!

  Bakan Yerlikaya yaptığı paylaşımda terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparak, ‘Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Tek bir hedefimiz var; son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sizlerin duası ve desteği ile durmadan, duraksamadan mücadele etmek’ ifadelerine yer verdi.  

Kaynak: ÖZEL HABER