TÜİK, Türkiye geneli ölüm ve ölüm nedeni istatistiklerini paylaştı. Paylaşılan verilere göre; Türkiye geneli ölümlerin en büyük nedeni olarak dolaşım sistemi hastalıkları görülürken iyi ve kötü huylu tümör hastalıkları 2. sırada, solunum hastalıkları 3. sırada yer aldı. 

TÜİK’in ölüm ve ölüm nedenlerini dair oluşturduğu rapor, Kayseri’nin gerçeklerini gün yüzüne çıkardı. Oluşan tablo sonucunda Kayseri’de her geçen yıl intihar vakalarının arttığı görülüyor. 

Kayseri’de gerçekleşen intihar kaynaklı ölüm sayıları ise şöyle; 2019 yılında 59 yaşanan intihar vakasının 44’ü erkek 15’i kadın, 
2020 yılında yaşanan 67 intihar vakasının 47’si erkek 20’si kadın, 
2021 yılında yaşanan 95 intihar vakasının 78’i erkek 17’i kadın, 
2022 yılında yaşanan 97 intihar vakasının 70’i erkek 27’si kadın,
2023 yılında yaşanan 100 intihar vakasının 70’i erkek 30’u kadın olarak açıklandı.

Apartmanda Korku Dolu Anlar! Asansör Boşluğunda Yakalandı! Apartmanda Korku Dolu Anlar! Asansör Boşluğunda Yakalandı!

Vali Gökmen Çiçek Toplantı Yapmıştı!

Geçtiğimiz aylarda, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında İntiharı Önleme İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı düzenlenmişti. 
Vali Gökmen Çiçek burada yaptığı konuşmada, “Sağlık Bakanlığı Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı’nda ‘İntiharı önleme konusunda farkındalık oluşturulması ve intiharın azaltılması’ hedefleri yer almakta olup, intiharın önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olması nedeniyle yapılacak çalışmalar önem arz etmektedir. İlimizde gerçekleşen intihar olaylarını önlemek, bireylerin ruh sağlığı, intihar risklerinin değerlendirilmesi için yapılacak çalışmaları ve alınacak önlemleri bu toplantıda değerlendireceğiz" ifadelerini kullanmıştı. 

Kaynak: Özel Haber