Kayseri'de yıllardır Seyyid Burhaneddin mezarının arkasında olan 75. Yıl İl Halk Kütüphanesi Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde alınan kararla taşınacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı dün Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirildi. 41 maddenin karara bağlandığı Meclis toplantısında önemli kararlar alındı.

Alınan en önemli kararlardan biri ise yıllardır Seyyid Burhaneddin mezarının arka tarafında hizmet veren 75. Yıl İl Halk Kütüphanesi’nin taşınmasına karar verildi.

Meclis Kararı Halk

75. Yıl İl Halk Kütüphanesi, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yeni yapılacak yere taşınacak. Daha modern yapılacak kütüphane, millet bahçesine giden öğrenciler aynı zamanda bu hizmetten de faydalanabilecek.

Emeklilerin Merakla Beklediği İkramiye Ödeme Tarihleri Açıklandı! Emeklilerin Merakla Beklediği İkramiye Ödeme Tarihleri Açıklandı!

Kayseri Büyükşehir belediyesi aldığı bu kararla Kayseri’ye yeniden modern bir kütüphane kazandırırken eğitime yapılan yatırımlar özellikle öğrenciler tarafından takdir topluyor.

Kaynak: ÖZEL HABER