Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Danişment Gazi Mahallesi’nde yabancı uyruklu şahıs tarafından 5 yaşındaki çocuğa taciz olayı sonrasında şehirde gergin anlar yaşandı. Kayseri’de halkın sokağa dökülmesinin ardından hareketli saatler yaşandı. 

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (7)

Denizde Can Pazarı: Tekne Alev Topuna Döndü! Denizde Can Pazarı: Tekne Alev Topuna Döndü!

İl Emniyet Müdürlüğü, teyakkuza geçerek izinli personellerini geri çağırdı. Polis ekipleri şehirde geniş güvenlik önlemleri alırken bir çok mahallede öfkeli kalabalık, olayı protesto etti. 

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (8)

Araçlar Parçalandı! İşyerleri Yakıldı!
Taciz olayı, Kayseri’de geniş yankı uyandırırken öfkeli kalabalık, işyerlerine saldırdı, bir çok araca zarar verildi. Suriyelilere ait olduğunu düşünülen bir çok dükkana maddi zarar verildi.

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (9)

Kayseri polisi, halkı sakinleştirmeye çalışırken, itfaiye ekipleri bir çok noktada çıkan yangınları kontrol altına almaya çalıştı.

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (10)

Yabancı uyrukluların yoğun yaşadığı ve olayın çıktığı Danişment Gazi Mahallesi’nde bir çok asayiş olayı yaşandı. Kalabalık, itfaiye ekiplerinin olay yerine girmesine müsaade etmediği görüntüler ortaya çıktı.

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (11)

Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı!
Yaşanan olaylar sonrası yabancı uyruklulara ait iş yeri ve araçlara verilen zarar, gün ağarınca ortaya çıktı.

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (12)

Melikgazi ilçesinde yer alan olayın yaşandığı danişmentgazi Mahallesi ile yabancı uyrukluların yoğun yaşadığı Osmanlı, Selçuklu, Hürriyet ve Aydınlıkevler mahallelerinde iş yeri ve araçların hasar aldığı görüldü.

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (13)

Ters çevrilen bir araç, yolun ortasında terkedilmiş biçimde yer aldı. Dün yaşanan gergin olaylar sonrası bölgede bu sabah sessizliğin olduğu gözlemlendi.

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (14)

5 Polis Yaralı!

Dün yaşanan hareketli saatler esnasında olaya müdahale etmek isteyen güvenlik güçleri, kalabalığı sakinleştirmek istedi. Yaşanan olaylar sırasında 5 polisin yaralandığı öğrenildi.

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (1)
Polis ekipleri sabaha kadar bölgede devriye atarak güvenlik önlemlerini sürdürdüğü öğrenildi.

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (15)

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (2)Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (3)Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (4)

Kayseri’de Hasar Gün Ağarınca Ortaya Çıktı! (5)

Kaynak: DHA