Hastanelerde yeni dönem yarından itibaren başlıyor. Peki yeni dönemde hastalar randevularını saat kaça kadar iptal edebilecek. Yeni sistemde randevusunu iptal etmeyenler ne yapacak? 

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kayseri'de de onaylı randevu sistemi başlıyor. Artık Merkezi Hekim Randevu Sisteminde 'Onaylı Randevu' dönemi ile birlikte hastalar randevularını belli saate kadar bir gün önceden ipral edebilecek.

Kayserililer Dikkat! Bu Virüs Giderek Artıyor Kayserililer Dikkat! Bu Virüs Giderek Artıyor

Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) 'Onaylı Randevu' dönemi yarın başlıyor. Hastalara, hastanelere ve hekimlere zamanı verimli kullanma imkanı sunacak Onaylı Randevu Sistemi'nde, randevuların iptal edilmesinin ardından boş kalan kapasite, hizmet bekleyen hastalar için kullanılacak.

Bakan Fahrettin Koca Açıkladı...

MHRS'de yeni döneme geçildiğini anlatan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık hizmeti almayı son derece kolaylaştıracak bir gelişmeyi konuşmamın bu noktasında sizlerle paylaşmak istiyorum. Sağlık yöneticileri ve yazılım mühendisleri olarak birlikte bir altyapı kurduk. MHRS, telefon ve internet erişiminin olduğu her yerde yepyeni bir özellik kazanmış, modifiye olmuş durumda. Sistem artık şöyle işleyecek.

Ertesi gün randevusu olan her hastamız, saat 20.00'ye kadar randevusuna onay verecek veya gelemeyeceğini bildirecek. Bu sisteme Onaylı Randevu Sistemi, MHRS'de başlatılan bu yeni döneme de Onaylı Randevu Dönemi diyoruz. Uygulama pazartesi günü başlıyor. Onaylı Randevu Dönemi hayırlı olsun. Yeni dönemde ayrıcalıklı iki hasta grubumuz var. 65 yaş üstü hastalarla kanser hastaları. Bu gruptaki hastalar, onay işlemlerinden istisnadır. Onaylı Randevu Sistemi, hastanelerimize, hekimlerimize zamanı verimli kullanma imkanı sağlayacak. Hasta, gelemeyeceği randevuyu iptal edecek" dedi.

Koca 77Fahrettin Koca66

Onaylı Randevu Sistemi Başlıyor

Randevu sadakatsizliği sebebiyle, boş kalan kapasiteyi hizmet bekleyen hastalar için kullanmayı hedeflediklerini belirtan Bakan Koca, "Boş kalan her bir randevuda, sistemden randevu alamayıp, talep bırakmış hastalarımıza ulaşacağız. Öncelik, talep bırakan hastalarda olacak. Onaylı Randevu Sistemi sayesinde, öngörümüze göre birçok branşta hastamızın talebine 24 saat içinde cevap verebiliyor olacağız. Bu yeni sistemden, beklenen sonucu alacağımıza inanıyoruz. Taleplerin etkin şekilde karşılanabilmesi içinse Randevu Koordinasyon Merkezi'ni devreye alıyoruz. Bu merkezin faaliyetlerini şahsen takip edeceğim" açıklamasında bulundu.

Muhabir: HABER MERKEZİ