Kayseri’de son dünlerde artan olaylar nedeniyle Emniyet Müdürlüğü 46 bölgede 386 polis ile kuş uçurtmadı. Araçlar arandı, şahısların kimlik sorgulaması yapıldı. Kaçaklar yakalandı. Kurallara uymayan sürücü ve araçlara ceza kesildi.

Kentin bütün köşeleri tutuldu

Kayseri'de 46 bölgede 386 polis ile asayiş kimlikleri bir bir incelendi, geçmişleri elektronik ortamda kontrol edildi. Uygulamaya takılan otomobiller didik didik arandı. Kanunsuz faaliyeti olan sürücü ve otomobillere yasal işlem uygulandı.

Kaç kişi sorgulandı?

Eniştesine Kızdı, Kurşun Yağdırdı! Eniştesine Kızdı, Kurşun Yağdırdı!

Kayseri'de 46 bölgede 386 polis ile gerçekleştirilen asayiş uygulamasında 4 bin 593 şahıs sorgulandı.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde kent merkezi ve ilçelerde 20 noktada sabit; 26 bölgede seyir halinde olmak üzere 68 ekip ve 386 personelin katılımıyla aranan şahısların yakalanmasına yönelik asayiş uygulaması yapıldı. Uygulamada 4 bin 593 kişi ve bin 156 oto sorgulandı.

Adresler Kontrol Edildi

Huzur operasyonu kapsamında daha önceden istihbarat ve Emniyet güçlerinin belirlediği 130 adres kontrol edildi. 13’ü hırsızlık, 8’i dolandırıcılık suçlarından olmak üzere toplam 41 aranan şahıs ve 5 yoklama kaçağı yakalandı.

Kanunsuz işleyen araçlara ceza yağdı

Huzur operasyonunda 156 araç kontrole takıldı. Araçların elektronik ortamda sorgulaması yapıldı. Sorgulamada kanuna uygun olmayan eksik belgeleri olan araç ve sürücülere yasal işlem uygulandı. Uygulamaya takılan 156 araçtan 62  sürücüye  385 bin 147 TL cezai işlem uygulandı.

Muhabir: Ahmet BOLAT