Kayseri Melikgazi İlçesi Eskişehir Bağları Mahallesinde abisin evinde kiracı olarak ailesiyle birlikte yaşayan 2 çocuk babası C.B. bodrum binanın katına taşınan Suriyeli ailenin gelmesiyle hayatı değişti.

Su tesisatçılığı ile uğraşan C.B. iki katlı binanın üst katında ailesiyle birlikte yaşarken abisi T.B tarafından Suriyeli aileye kiralık olarak verilen evdeki gelişme üç ailenin de hayatına etki etti. Ağabeyinin ve eşinin yıllardır sakladığı sır bodrum kattaki ailenin bekâr kızının hamile kalmasıyla gün yüzüne çıktı.

Suriyeli Kadın Hamile Çıktı

Suriyeli ailenin 21 yaşındaki kızının 4 aylık hamile olduğunu anladığında “çocuğun kimden” olduğu araştırılmaya başlandı. Gerçeği söyleyemeyen kadın çocuğunun babasının, evlerini üstünde yaşayan C.B. olduğunu söyledi. Evli ve iki çocuk babası C.B. bunun aksini söylese de soluğu mahkemede aldılar.

DNA Testi İstediler

Çocuğun babası olmadığını belirten C.B.’nin ve hamile kadının DNA testine başvuruldu. Kadının rahmindeki çocuğun DNA sı ile C.B.’nin uyum yüzdesi sonuçlarda çıkınca ortalık karıştı. Israrla Çocuğun kendinden olmadığını yenileyen C.B. kapsamlı bir test istedi.

Testin Sonucu 15 Yıllık Sırrı Aşikâr Etti

İlginç olay: Göğsünden Vurdu, ‘Öldürme Amacım Yoktu’ Dedi İlginç olay: Göğsünden Vurdu, ‘Öldürme Amacım Yoktu’ Dedi

Test sonuçlarıyla etekleri tutuşan C.B. mahkemeden kapsamlı bir sonuç talep etti. Kayseri Adliyesi 25. Aile Mahkemesinde görülen davada mahkemenin talep ettiği test sonuçları duruşma salonunda şok etkisi yarattı. Testlere göre; C.B. ile hamile kadının rahmindeki çocuktan alınan örneklerdeki, DNA’sı uyuşuyor. Ancak raporda C.B.’nin o çocuğun babası olmadığı belirtildi.

Olanları Sadece bir Kişi Normal Karşıladı

C.B. ve çocuktan alınan örneklerdeki uyum, arkasından rapordan çıkan olumsuzluk mahkeme salonunda herkesi şok etti. Olanlardan sadece bir kişi olanları normal olarak karşıladı. Çünkü kayıtlara göre; evli ve iki çocuk sahibi C.B.’nin raporunda doğuştan kısır olduğu, hayatı boyunca çocuğu olamayacağı yazıyordu. Çıkan bu sonuç üzerine Hamile Suriyeli Kadın gerçeği anlattı

Sırlar Mahkeme Salonunda Ortaya Çıktı

Test sonucu sonrasında gerçekleri anlatan Hamile kadın, çocuğun babasının ev sahibi olan C.B.’nin ağabeyi T.B’ olduğunu itiraf etti. Suriyeli kadın T.B.’nin talimatıyla ve korkuyla C.B.’ye iftira attığını itiraf etti. Gerçekler bununla sınırlı kalmadı. Kısır olduğunu öğrenen talihsiz adam resmi kayıtlardaki çocukları için DNA testi istedi.

Çocuğu Olarak Biliyordu Değillermiş

Test sonucuyla ikinci kez şok yaşayan C.B. çocuklarının kendinin olmadığını öğrendi. Karısına boşanma davası açan C.B. iki çocuğunun babasının ağabeyi T.B. olduğunu öğrendi. Kardeşinin kısır olduğunu baştan beri bilen T.B. aile kursun diye yengesi ile böyle bir yol izlediklerini anlattı.

Editör: Ahmet Bolat