Kayseri’de kendisini kamu görevlisi olarak tanıtıp iş bulma vaadiyle para alan dolandırıcı tutuklandı.

Kayseri’de Şehir Hastanesinde işe yerleştirme vaadiyle vatandaşlardan para alarak dolandıran ve dolandırıcılığa aracılık ettiği gerekçesiyle iki kişi tutuklandı.

Kendisini Kamu Görevlisi Olarak Tanıttı

Yozgat’ın Sorgun İlçesinde Kaymakamlık binasında hizmetli olarak çalışan M.E.K. kendisini Kaymakam şoförü olarak tanıtıp Kayseri’de yaşayan vatandaşları Kayseri Şehir Hastanesinde iş bulma vaadiyle kandırdı. Vatandaşlardan yüz 24 bin liraya kadar para alarak vaatlerini yerine getirmeyen M.E.K. 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Her Şey Telefona Gelen Mesajla Başlıyor!

Torbacılara Şafak Operasyonu: Çok Sayıda Gözaltı! Torbacılara Şafak Operasyonu: Çok Sayıda Gözaltı!

Arkadaşlarıyla oyun masasında vakit geçiren K.Y.’in telefonuna hemşerisi M.E.K.’dan gelen mesajda işe ihtiyacı olan kişilere para karşılığında Kayseri Şehir Hastanesinde işe yerleştirmek için yardım edeceği mesajı geldi. K.Y.’nin mesajı gösterdiği arkadaşları iş bulma ümidiyle M.E.K.’den yardım istedi. Para verdiler ancak bir türlü işe başlayamadılar.

Sahte Evrak Düzenledi!

Mağdurlardan ilk olarak 3 bin lira alan M.E.K. süreç geçtikçe evrak ve yol masrafları adı altında bir kişiden 124 bin lira para aldı. Daha sonra mağdura işe alındığını belirten evrak gönderdi. Mağdur hastaneye başvurduğunda evrakın sahte olduğu ortaya çıktı. Sanığın bu yolla Kayseri ve Yozgat’ta onlarca kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı.

Editör: Ahmet Bolat