Talas Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde anlamlı bir kampanyaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından başlatılan kampanya ile bitkisel atık yağlar toplanarak ekonomiye kazandırılması planlanıyor. Atık yağların çevreye zararını önleme amacıyla uygulanacak kampanyada, çevre dostu bir çözüm uygulanacak. Atık yağ getiren vatandaşlara, belediye tarafından çeşitli hediyeler verilecek.

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Mustafa Yalçın, “5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlu olsun. Daha yaşanabilir bir çevre için hepimize büyük görevler düşüyor. Talas Belediyesi olarak bu konuda önemli proje ve uygulamalara imza atıyoruz ve ödüller alıyoruz. Son olarak da 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında yarından itibaren bitkisel atık yağ toplama kampanyası başlatıyoruz. Tüm Talaslı hemşehrilerimizi kampanyamıza katılmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kayseri'de Düzenlenecek Çevre Günü Kampanyası Dikkat Çekiyor!

Türkiye’de Nesli Tükeniyor! Kayseri’de De Var Türkiye’de Nesli Tükeniyor! Kayseri’de De Var

Talas Belediyesi tarafından uygulanacak kampanya ile 5 litre bitkisel atık yağ getirene 1 litre bulaşık deterjanı, 10 litre bitkisel atık yağ getirene 1 litre bitkisel yağ, 15 litre bitkisel atık yağ getirene 1 paket fotokopi kağıdı, 20 litre bitkisel atık yağ getirene 3 adet mikrofiber temizlik bezi ve 25 litre atık yağ getirene 5 litre yüzey temizleyici hediye edilecek. Kampanyaya katılmak ve hediyelerden yararlanmak isteyen vatandaşlar için irtibat numarası olarak 0542 897 83 82 numaralı telefonla iletişime geçilecek.

Kaynak: İHA