Kocasinan ilçesi Yunusemre Mahallesi'nde iki çocukları olan Mervenur ve Ahmet Uluyol arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüştü. Kavga sonrası, Ahmet Uluyol uyumaya gitti. Mervenur Uluyol bir süre sonra yatakta yatan eşi Ahmet Uluyol'u göğsünden bıçaklayarak ölümüne sebep oldu.

Olaydan sonra tutuklanan Mervenur Uluyol 'Eşi kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Mervenur UIuyol'un davası başlandı. Duruşmada tutuklu sanık Mervenur Uluyol ile kayınpederi ve eşinin ailesiyle karşı karşıya geldi.

Eşinden sürekli şiddet gördüğünü öne süren Mervenur Uluyol, "Ben onu öldürmesem o beni öldürecekti. Beni de kendini de yaktı. Pişmanım" diyerek öldürdüğü eşini suçladı.

 Mervenur Uluyol, " Bir insan, bir insanı ne kadar dövebilirse o kadar döverdi. Olay günü beni yine dövdü. Sonra da uyumaya gitmeden önce 'Seninle yarın görüşeceğiz' diyerek tehdit etti. Çocuklarımı da alıp, evden kaçmayı düşündüm., peşimi bırakmaz diye uyurken göğsüne 2 kez bıçak vurdum. Öldürmesem bir gün o beni öldürecekti. İkimiz de yaktı. Pişmanım" dedi.

S I D D E T U Y G U L A D I G I N I S O Y L E D I G I E S I N I O L D U 29672

Çaresizliğini mahkemede anlatan Uluyol, "Olaydan bir kaç gün önce evden kaçmaya çalıştım. Olmadı! Beni o gün tren raylarının oraya götürüp, 'Benden ayrılırsan seni öldürürüm' diye tehdit etti. İstanbul'da kafes dövüşçüsü olarak çalıştığını söylerdi" dedi.

Öldüren Kadın Adliyede (2)

Ölen Ahmet Uluyol'un ablası S.U., “ Kardeşim bu durumu hak etmedi. Ben bu olayın arkasında başka bir şey olduğunu düşünüyorum. Biz her zaman Merve'nin yanındaydık. Yardım ederdik. Şikayetçiyim" diye konuştu.

Öldüren Kadın Adliyede (4)

Duruşmada aralarında çiftin komşularının da olduğu 6 tanık dinlendi. Tanık N.Ş., "Merve'nin olaydan 2-3 saat önce çığlıklarını bütün bina duymuştu. Ama, korkudan kimse şahitlik yapamadı. Çocuklarına beslenme koyamadığı için utancından okula gönderemiyordu.

Merve binanın temizliğini yapar, maaşı da Ahmet alırdı. Kayınbabası ve kayınvalidesi de Merve'yi darp ediyordu. Buna da binadaki herkes şahit olmuştu. Aralarında maddi sorunlardan dolayı geçimsizlik vardı" ifadelerini kullandı.

Anne ve Kızı Kazada Yaralandı! Kızın Durumu Ağır! Anne ve Kızı Kazada Yaralandı! Kızın Durumu Ağır!

Öldüren Kadın Adliyede (1)

Mahkeme heyeti verdiği ara karar ile sanık Mervenur Uluyol'un tutukluluk halinin devamına karar verip, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesi ve dosyadaki bazı eksiklikler için duruşmayı erteledi.

Editör: Ahmet Bolat