Kayseri’ye Hayırlı Olsun! Kayseri’ye Hayırlı Olsun!

Kayseri’de çiftçilerin kendi arazilerinde yetiştirdikleri ürünleri, direkt olarak vatandaşa sundukları Melikgazi Belediyesi Köy Pazarı için kura çekimi düzenlendi. Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimi daha adil ve şeffaf olması için belediyenin sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlandı. Köy pazarlarının nereye kurulacağı ve ne zaman açık olacağı da belli oldu.

Kayseri'de Köy Pazarları Nereye Kurulacak Hangi Günler Açık Olacak (2)

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Köy Pazarlarımızla hem üreticilerimize destek oluyor hem de halkımızı temiz ve organik gıdayla buluşturuyoruz. Köy Pazarlarımız yerel ekonomimize katkı sağlarken aynı zamanda vatandaşlarımız için sosyal bir buluşma noktası olma özelliği de oluşturuyor. Bu çerçevede hemşehrilerimiz tarafından büyük ilgi gören Köy Pazarı uygulamamızın kura çekimini şeffaf bir şekilde tamamladık. Çiftçilerimizin organik ve sağlıklı ürünlerini tarladan direkt olarak halka sunduğu, vatandaşlarımız tarafından çok sevilen bu uygulamamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Pazarlarımızda tezgahlarını açacak tüm çiftçilerimize kolaylıklar diliyor, tüm hemşehrilerimizi Köy Pazarlarımıza alışveriş yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Köy Pazarlarının Günleri ve Yerleri
İldem, Tacettin Veli ve Keykubat mahalleleri olmak üzere Melikgazi’nin üç ayrı bölgesine üretici pazarları kurulacak. İldem Mahallesi Köy Pazarı Salı ve Perşembe günleri, Tacettin Veli Mahallesi Köy Pazarı Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, Keykubat Mahallesi Köy Pazarı ise Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri açık olacak.
 

Kaynak: İHA