Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi’nde, dün akşam saatlerinde Suriyeli bir vatandaşın küçük kız çocuğunu taciz etmesi, mahalleliyi sokağa döktü. Giderek büyüyen olayların ardından, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Karanlık Gecenin Kayserili Şehitleri Unutulmadı! Karanlık Gecenin Kayserili Şehitleri Unutulmadı!

Saatler süren olaylarda, vatandaşlar Suriyelilere ait ev, iş yeri ve araçları ateşe verdi. ‘Ülkemde sığınmacı istemiyorum’ diyen vatandaşlar, ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ sloganlarını attı. Bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken, vatandaşları sakinleştirmek için olay yerine Vali Gökmen Çiçek, Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’da geldi.

Kayseri’de O Araçlar Toplatılarak, İncelemeye Alındı! 1

Tepkiler Dinmedi

Saatler geçmesine rağmen vatandaşların tepkisi dinmedi. Günün geç saatlerine kadar süren olaylarda, ayrıca 10 polis memuru da yaralandı. Bazı vatandaşlar ise gözaltına alındı. Tepkilerin ardından sabah saatlerinde Suriyelilere ait iş yerleri faaliyet göstermeyerek, kepenkleri açmadı.

Kayseri’de O Araçlar Toplatılarak, İncelemeye Alındı! 2

Araçlar İncelemeye Alındı

Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi’nde yaşanan taciz skandalı sonrası, vatandaşlar tarafından ateşe verilerek yakılan Suriyelilere ait 80 tane yanan araç toplatılarak, polis ekipleri tarafından incelemeye alındı. 

Kayseri’de O Araçlar Toplatılarak, İncelemeye Alındı! 3

Kaynak: Özel Haber