Kayseri'de nüfus her geçen gün artarken yeni mahalleler kuruluken boş alanlarda imara açılıyor. Kayseri'de ki bu büyüme ilçelerede yansırken yeni bir mahalle kuruluyor.

Kayseri'nin şehrin özellikle doğu tarafında ilerleme devam ederken ilçelerde büyümeden nasibini alıyor yeni imara açılan alanlarla hem merkez hemde ilçeler büyüyor. Yapılan kentsel dönüşümler ile yeni yaşam alanları oluşturulurken yapılan yatırımlarla yeni semtler modern mahalleler şehre kazandırılıyor. Geçtiğimiz günlerde Yahyalı Belediye Meclis toplantısında alınan kararla ilçeye yeni bir mahalle kurulacak. 

Kayseri'de Öğrencilerin Kullanılmayan Eşyalarla Yaptıkları Büyüledi Kayseri'de Öğrencilerin Kullanılmayan Eşyalarla Yaptıkları Büyüledi

Yahyalı2 Kopya

Nüfusu artan ilçelerden olan Yahyalı'da hem ilçe merkezi hemde kırsalda yapılan çalışmalarla ilçede imara yeni alanlar açılıyor.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk başkanlığında Kadın ve Gençlik Merkezi’nde toplanan belediye meclisinde 7 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Mecliste ayrıca; 2023 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesap  Cetvelleri, Yurtdışı görevlendirmesi yapılması,  Enerji Kentler Birliği üye olunması ve asil ile yedek üye seçimi gerçekleştirildi.

Yahyalı Esat Kopya

Yeni Bir Mahalle Kurulacak

Seydili Mahallesi L34-C-13-D-2-B ve L34-C13-C-1-A no'lu paftalarda 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği yapılması talebi,  Seydili-Kavacık Mahalle sınırında düzenleme yapılması ve Derebağ Mahallesinin ikiye bölünerek Çağlayan mevkiinde yeni bir mahalle kurulması talebi görüşüldü.

Kaynak: ÖZEL HABER