Kayseri’de Polis Ekipleri 3 Şahıstan Şüphelendi! Savcılık Talimatı Verdi! Kayseri’de Polis Ekipleri 3 Şahıstan Şüphelendi! Savcılık Talimatı Verdi!

Kayseri'de dün meydana gelen olayda 5 yaşındaki çocuğa Suriyeli bir vatandaş tarafından yapılan taciz sonrası Kayserili vatandaşlar sokağa döküldü. Olay yerine yüzlerce polis çevik kuvvet ekipleri sevk edilirken Suriyelilere ait olan iş yerleri ateşe verilirken Suriyelilere ait olduğu öğrenilen araçlara zarar verildi.

Tüm yurtta yankı bulan olan Kayseri'nin Danışmentgazi mahallesinde meydana geldi. Olay sonrası binlerce Kayserili vatandaş Suriyeli şahsı linç etmek istedi. Olay yerine gelen yüzlerce polis ekibi bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken olaylar saatler ilerledikçe büyüdü. 

Araclar Ne Hale Geldi2

Mahalleden Dumanlar Yükseldi

Kayserili vatandaşlar ise Suriyelilere ait olan iş yerlerine büyük ölçüde zarar verirken mahalleden dumanların yükseldiği görüldü. Yine Suriyelilere ait olduğu öğrenilen araçlar ise kullanılmaz hale getirildi. Polis ekipleri olayları güçlükle kontrol altına alıken olay yerine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve CHP Milletvekili Aşkın Genç gitti.

Araclar Ne Hale Geldi1

Yaşanan olaylar sonrası mahalle adeta savaş alanına dönerken TOMA ve polis ekipleri gece geç saatlere kadar olay yerinde hazır bulundu.

Kaynak: ÖZEL HABER