Kayseri'de sezonun bitmesiyle birlikte RGH Enertürk Stadyu'munda çalışmalar başlarken ilçe stadyumlarında  da zemin yenileme çalışmaları başladı. 

Zemin yenileme çalışmalarının yeni sezon başlamadan bitmesi bekleniyor. Hacılar Fevzi Mercan Stadyumu zemin yenileme çalışmalarıyla daha modern bir görünüme kavuşuyor.

Sahamız Daha Güzel Olacak

Hacılar Erciyesspor ve ilimizdeki birçok futbol takımının karşılaşmalarını oynadığı Hacılar Fevzi Mercan Stadyumu’nda zemin yenileme çalışmaları başladı. Spor müsabakalarına ev sahipliği yapan ve yaşanan yoğunluk nedeniyle zarar gören stat zeminindeki değişim için düğmeye basan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, stadyumun mevcut zemininin daha da güzelleştirmek amacıyla başlatılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özdoğan; "Muhteşem bir ambiyansa sahip olan stadyumumuzun zemininde yaptığımız çalışma ile sahamız daha da güzel olacak" diye konuştu.

Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın Formatı Değişiyor! Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın Formatı Değişiyor!

Hacılar Fevzi Mercan Kopya

UEFA Standartlarında Modern Bir Spor Tesis

500 kişilik tribünü, doğal çim sahası ve tesisleri ile birçok takıma ve maça ev sahipliği yapan stadyumda, çim güçlendirme, çim ekme ve gübreleme çalışmaları devam ediyor. Başkan Özdoğan, stadyumun UEFA standartlarında modern bir spor tesisi olduğunu belirtti.

Spora ve sporcuya hizmet edecek

Başkan Özdoğan; "Fevzi Mercan Stadyumumuz, bir taraftan güzel ilçe, yeşil ilçe, bir taraftan da sporla iç içe bir ilçe hedefimizi gerçekleştirdiğimiz alan. Sahamız takımlarımız tarafından yoğun olarak kullanıldığı için bir takım yenileme çalışmalarına ihtiyaç duyuldu. Bu manada sahamızın zemininde çim yenileme çalışması yürütüyoruz. Çalışmalar tamamlandığında sahamız yine spora ve sporcuya hizmet etmeye devam edecek" dedi.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ