Pınarbaşı Seçimleri İçin Şaşırtan Anket Sonucu Açıklandı! Pınarbaşı Seçimleri İçin Şaşırtan Anket Sonucu Açıklandı!

Olay, dün saat 10.00 sıralarında İstanbul Eyüpsultan’da bulunan özel bir lisede meydana geldi. İddiaya göre Irak uyruklu lise öğrencisi Y.K. (17), geçtiğimiz aylarda işlediği disiplin suçlarından dolayı okuldan atıldı.

Olayın ardından 5 ay sonra okulu basan Y.K, yanında getirdiği silahla, Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a 3 el ateş ederek, olay yerinden kaçtı. Silah seslerini duyan öğrencilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı okul müdürünü ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırdı. Okul Müdürü İbrahim Oktugan, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olay yerinden kaçan Y.K. ise polis ekiplerinin çalışması sonucu, yakalanarak gözaltına alındı.

Okul1

Öğretmenlerin Tepkisi Çığ Gibi Büyüdü

İstanbul’da Okul Müdürü İbrahim Oktugan’ın yabancı uyruklu öğrenci tarafından öldürülmesinin ardından vatandaşlardan ve eğitimcilerden tepkiler çığ gibi büyüyor. Yaşanan olaya tepki göstermek ve eğitimciye şiddetin durdurulmasını isteyen öğretmenler, 9 Mayıs Perşembe günü saat 11.30’da 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması düzenleyecek. Ayrıca 10-17 Mayıs tarihleri arasında ise şiddete karşı caydırıcı yasal düzenleme için imza kampanyası düzenlenecek.

Okul 2

İş Bırakma Kararı Alındı

Yaşanan olaya tepkilerini göstermek isteyen bazı sendikalar iddiaya göre derse girmeme ve iş bırakma eylemi kararı aldıklarını duyurdu. Bu kararın sendika kararı olmasından dolayı yetkililerden alınan bilgiye göre Kayseri’de de öğretmenlerin derslere girmemesi bekleniyor.

Kaynak: Özel Haber