Kayseri'de geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda Kayseri sucuk ve pastırma satışlarında artış görüldü. Pastırmacılık yapan Yasin Güzel, yerli ve yabancı turistlerin Kayseri'ye gelmesiyle pastırma ve sucukta artış yaşandığını anlattı.

Kayseri'de Pastırma'ya Bayram Rekoru!

"Yerli ve Yabancı İnsanların Yoğun  Talebi Oluştu"

Ramazan Bayramı'nda tatili değerlendirmek için Kayseri'ye gelen yerli ve yabancı turistlerin Kayseri'nin coğrafi işaret tescilli lezzetlerinden olan pastırma, sucuk ve sucuk içine yoğun ilgi gösterdiğini belirten Yasin Güzel şu ifadeleri kullandı:
"Bu yıl çok yoğun bir Ramazan geçirmedik ama bayramdan çok umutluyduk. Umutlandığımız gibi de oldu çok şükür. Bayramdan Kayseri'yi, Erciyes'i, Kapadokya'yı gezmeye gelen yerli ve yabancı insanların yoğun bir talebi oluştu. Çok şükür bayramı güzel atlattık. Yalnız bayramdan sonra bir anda işler durdu. Yerli ve yabancı turistlerimiz Kayseri'de gittiği için işlerimiz düştü. Bayramda çok şükür iyiydik. Bayramda 2-3 gün güzel işimiz oldu. Şu anda bir geçiş dönemindeyiz. Yaklaşık 1-2 hafta bayram sonrasını atlatırız. Ondan sonra gurbetçilerimizin gelmesiyle birlikte yavaş yavaş işlerimizin yoğunlaşacağını düşünüyoruz"

Kayserili İş Adamı Hayatını Kaybetti! Kayserili İş Adamı Hayatını Kaybetti!

Kayseri'de Pastırma'ya Bayram Rekoru!

"Ürünlerin Bozulma İmkanı Pek Yok"

Fiyatlardan değişiklik yapılmadığını belirten Güzel, "Fiyatlarda şu anda bir değişiklik yok. Etin normal zamanda zamlanmasıyla bizim ürünlerimizde de artış oluyor. Ancak şu anda bir geçiş yok. Fiyatlarımız aynı. Pastırma fiyatlarımız 900 TL'den başlıyor ve bin 500 TL'ye kadar farklılık gösteriyor. Sucuk fiyatlarımız da 450 TL'den başlıyor ve 750 TL'ye kadar değişiklik gösteriyor. Bizim sattığımız ürünlerin bozulma imkanı pek yok. Çünkü ürünlerimizin içerisinde baharat var. Sucuk ve pastırmayı evlerine götürdükten sonra buzluklarına atarlarsa gelecek sene kışa kadar gönül rahatlığıyla tüketebilirler" dedi.

Kaynak: İHA