Kayserili vatandaşlar dün yaşanan taciz olayından sonra bugünde sokaklara döküldü. Polis güçleri vatandaşları kontrol altına almak için suriyelilerin ağırlıkta olduğu  bölgelerde geniş çaplı önlem alıyor. 

 Melikgazi ilçesine bağlı Danişmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu I.A., 5 yaşındaki yabancı uyruklu çocuğu taciz ederken yakalandı. Olayın ardından toplanan kalabalık grup, tepki göstererek 'suriyelileri istemiyoruz' sloganları attı. Sabaha kadar  öfkesi dinmeyen kalabalık bugünde yeniden ayaklanarak tepki göstermeye devam etti. Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık polis ekiplerinin sert müdahelesi ile dağıtılmaya çalışılıyor.

Yüzlerce Gözaltı!

Kayseri’de 4 Kişinin Yaralanmasına Sebep Olduktan Sonra Kaçtı! Kayseri’de 4 Kişinin Yaralanmasına Sebep Olduktan Sonra Kaçtı!

Emniyet güçleri bölge bölge dağılarak Suriyelilerin ev ve işyerlerine zarar vermek isteyenlere yada herhangi bir eyleme karşı harekete geçenlere karşı önlem almaya devam ediyor.  Cumhuriyet Meydanı'nda Tomalar  herhangi bir olaya karşı hazır bekletilirken, Emniyet güçleri tam kadro sahada. kalabalığı dağıtmaya çalışan emniyet güçleri Yüzlerce kişi gözaltına aldı ve almaya devam ediyor. 

Kaynak: Özel Haber