Kayseri’de bir istihbaratı değerlendiren Jandarma ekipleri arama yaptığı araçta tarihi eser kaçakçılarını yakaladı. Araçta Roma ve Bizans dönemi ait tarihi eserler ele geçirildi.
Kayseri İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Melikgazi İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucunda bir aracı takibe aldı. Melikgazi ilçesine bağlı Hoca Ahmet Yesevi Bulvarı üzerinde Jandarma ekipleri tarafından durudrulan araçta arama yapıldı. 
Jandarma ekiplerinin araç ve sürücü H.K.’nin üzerinde yaptığı aramada Roma ve Bizans dönemlerine ait 8 adet bronz, 1 adet gümüş, 1 adet altın olmak üzere toplam 10 adet sikke, 5 adet obje ve 20 gram altın tozu ele geçirildi.

Son Dakika… İliç’te Toprak Kayması Oluştu! Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı Son Dakika… İliç’te Toprak Kayması Oluştu! Arama Kurtarma Çalışmaları Başladı

Aw186234 01 Kopya
Jandar ele geçen tarihi eserlere el koydu. Tarihi eserlerle yakalanan sürücü de gözaltına alındı. Sorgusu tamamlanan sürücü serbest bırakılırken konu hakkında soruşturma başlatıldı.