Kayseri’de kurban bayramına sayılı günler kala baharatçılarda yoğunluk yaşanıyor. Bayram için sucuk ve sucuk içi yapmak isteyen vatandaşlar, baharatçılara akın etti. Kurban bayramı için hazırlıklara başlayan vatandaşlar, kurban bayramı için tercih edilen yemeklerin olmazsa olmazı baharatı, sucuk için bağırsakları ve sarımsaklarını işletmelerden almak için sıraya girdi.

Kayseri’de Sucuk Yapacaklar Dikkat Bunu Yapmayın! (3)

Kayserili Başkan Açıkladı! 3 bin 59 Konut Teslim Edildi Kayserili Başkan Açıkladı! 3 bin 59 Konut Teslim Edildi

Sucuk ve sucuk içi için önemli tavsiyelerde bulunan baharatçı Ali Eldek, Kurban Bayramı’na her şeyiyle hazırlandık. Kurban Bayramı’mızı dolu dolu ev gönülden yaşamak için de hazırlandık. Bütün hemşehrilerimizin bayramlarını kutluyoruz. Kurbanlarını ağız tadıyla yemelerini, kurbanlarının kabul olması temennilerinde bulunuyoruz. Kurban Bayramı’nda 24 saat açığız. Vatandaşın şu anda ilgisi fevkalade. Ancak havalar biraz sıcak olduğu için vatandaşlarımızın sucuktan ziyade sucuk içi yapmaları daha iyi olur.

Kayseri’de Sucuk Yapacaklar Dikkat Bunu Yapmayın! (5)

Çünkü hava sıcak olduğu için bozulma tehlikesi olabilir. Orta acılı sucuk için malzemelerimiz, 500 gram tatlı biber, 200 gram acı biber, 100 gram kimyon, 100 gram karışık baharat, 170-180 gram tuz, 20 metre bağırsak ve 700 gramla 1 kilo arasında sarımsak kattığımız zaman 10 kiloluk sucuk yapımı için yeterli olur” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de Sucuk Yapacaklar Dikkat Bunu Yapmayın! (1)

10 kiloluk sucuk için baharat fiyatı 300-350 TL arasında değişiyor diyen baharatçı Ali Eldek, “Hareketlilik başladı. Herhangi bir şikayetimiz yok. Kalite teminatımız olduğunu vatandaşlarımız biliyorlar. Ağız tadıyla yemelerini temenni ediyoruz. 10 kiloluk sucuk malzememizin yüzde 25 oranında yağlı olmasını hemşehrilerimizin baharatı alırken, biraz daha itinalı olmalarını ve özen göstermelerini istiyoruz. 10 kilo etimizin heba olmaması, kurban etimizin boşa gitmemesi için baharat alırken, lütfen dikkat edin” açıklamalarını yaptı.

Kayseri’de Sucuk Yapacaklar Dikkat Bunu Yapmayın! (2)

Kaynak: İHA