Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın suya önce yüzde 20, sonrasında da yüzde 30 indirim müjdesinin ardından suyun güncel metreküp fiyatı belli oldu. 30 büyükşehir arasında en ucuz su kullanan iller sıralamasında 2’nci sırada yer alan Kayseri'de suyun metreküp fiyatı 12.23 olarak güncellendi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, su faturalarıyla ilgili bir müjde daha vererek, yüzde 30 indirim yaptıklarını, daha önce de yüzde 20 oranında indirim olduğunu, bununla birlikte toplam yüzde 50 indirim yaptıklarını söylemişti.

En Ucuz Suyu Kullanan Şehir Sıralamasında 2. olduk

Bu Görüntüler Kayseri’ye Yakışmadı! Bu Görüntüler Kayseri’ye Yakışmadı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarını yürüttüğü Kayseri, metreküpte alınan fiyat sıralamasında 30 büyükşehir arasında 29’uncu sırada yer alırken en ucuz su kullanan kentler sıralamasında ise 2’nci sırada bulunuyor.

'Amacımız Vatandaşımıza Destek Olmak'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayserililere her zaman en ucuz suyu ulaştırmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek, “Amacımız enflasyonla mücadele kapsamında temiz, kaliteli ve sağlıklı içme suyunu vatandaşlarımıza en cazip şekliyle ulaştırmak. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

30 büyükşehir içerisinde yatırıma en çok pay ayıran şehir olarak ilk sırada olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, şunları kaydetti: “Memba kalitesindeki içme suyunu sorumluluğumuzdaki bütün bölgelere ulaştırmaya gayret ediyoruz. Çok şükür Kayseri’miz musluktan akan suyun gönül rahatlığı ile tüketilebildiği kentlerin başında geliyor. Tabi bunu yaparken de belirli bir maliyet gerekiyor.

Kayseri’mizin suyu Erciyes’imizden 200 metre derinlikten çıkıyor, enerji boyutu bütçemizin 4’te 1’ine tekabül ediyor. Ama biz elimizden geleni yapıyor, vatandaşımıza en ucuz şekilde bu hizmeti sunmak için fedakârlık yapıyoruz. Tüm şartları zorlayarak suda yüzde 30 indirim yaptık. Daha önce de yüzde 20 yapmıştık, yüzde 50 indirim oldu. Yılbaşındaki meclisimizde TEFE-TÜFE oranını sabitlemiştik.

Son aldığımız karar ile de tam yüzde 50 indirim yapmış olduk. Kayseri, metreküpte alınan fiyat sıralamasında 12,23 TL ile 30 büyükşehir arasında 29’uncu sıraya geriledi. Böylelikle 30 büyükşehir arasında suyu en ucuz kullanan 2’nci il olduk. Memleketimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ