Kayseri’nin Talas ilçesinde bir grup bir araya gelerek belediye tarafından alınan kararı protesto etti. Afiş açarak Dadaloğlu Parkı’nda tepkilerini dile getiren kalabalık seslerini duyurmak istedi. Kayseri’nin Talas ilçesinde bulunan Dadaloğlu Parkı için Belediye tarafından alınan karar tepkilere yol açtı.

Talas Dadaloğlu Parkı 3 (1)

Talas Belediyesi’nin Dadaloğlu Park alanını ihale ile satışa çıkarma kararına bir tepki de 31 Mart yerel seçimlerinde İyi Parti’den belediye başkan adayı olan Göker Gözütok’tan geldi. 

Göker Gözütok sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıla Talas Belediyesi’ni hedef aldı. İhale kararı ile sert eleştirilerde bulunan Gözütok, “Rantçı Belediyecilik” söylemiyle dikkat çekti. 

Yaptığı paylaşımda söylediklerini maddeler halinde sıralayarak AK Parti Belediyeciliği’ne sert eleştirilerde bulundu. İyi Partili Göker Gözütok;

“Dadaloğlu Parkı ve Rantçı Belediyecilik Yaparsa AK Parti Yapar:
1-Vatandaşın arsasını park yapacağız diye üç-otuz paraya elinden aldınız milleti aldattınız her zaman yaptığınız gibi mahallenin ihtiyacı olan parkı Ali Cengiz oyunu ile ticari alana çevirip ranta dönüştürüyorsunuz.
2-İmar planlarımızı halk menfaati gözetmeden ranta dönüştürüyorsunuz.
3-Dünyanın neredeyse metrekareye en az yeşil alan düşen mahallesinde depremde insanların sığındığı, çadır kurduğu kalan son yeşil alanları da rant alanına dönüştürüyorsunuz.

Talas Dadaloğlu Parkı 2 (1)
4-Avm diyerek sattığınız ticari alanın çoğunlukla cafe olacağını da adınız gibi biliyorsunuz ama rantı seviyorsunuz.
5-Önünde park var diye evini oradan alan insanları kandırıp insanların yaşam alanlarını ranta dönüştürüyorsunuz.
5- Dünyada eşi benzeri görülmemiş belediyecilik anlayışınızı mesela Newyork Belediyesi ile de paylaşın onlar da Central Parkı parsel parsel satarak sizin bu dahiyane belediyeciliğinizden faydalanıp feyz alsınlar. Park nasıl satılır öğretelim onlara..

Yanlışlarınızla, rant sevdanızla mahvettiğiniz şehrimizden artık ellerinizi çekin ya da belediye meclislerinin adını belediye satış departmanı olarak değiştirin başka bi işe yaramadıkları ortada seçim sloganlarınızda da ‘’Vizyoner Belediyecilik’’ söylemini bırakarak ‘’Rantçı Belediyecilik’’ olarak değiştirirseniz daha gerçekçi bir söyleminiz olur.. “ifadelerini kullandı.

Kayserili Ünlü İş Adamı Kutsal Topraklarda! Kayserili Ünlü İş Adamı Kutsal Topraklarda!

Konuya ilişkin Talas Belediyesi’nden henüz bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Özel Haber