Okulların kapanmasının ardından tatilin verimli geçmesini isteyen veliler, çocuklarını yaz kurslarına kayıt ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz sunduğu imkanlardan yararlanan çocuklar, yoğun ilgi gösterdi. Büykşehir Belediyesi’nin Fuat Attaroğlu Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nda yaz dönemi dolu dolu geçiyor.

Kayserili Başkan Açıkladı! 3 bin 59 Konut Teslim Edildi Kayserili Başkan Açıkladı! 3 bin 59 Konut Teslim Edildi

Kayseri’de Veliler Çocuklarını Kayıt Ettirmek İçin Sıraya Girdi! (3)

Kocasinan ilçesi Bozantı Caddesi’nde kütüphane ve müzik okulunun yanı sıra oyun alanları, kafeterya ve sinema salonu gibi çeşitli aktivitelerin yer aldığı çok amaçlı Büyükşehir Belediyesi Fuat Attaroğlu Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu yaz döneminde çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Öğrenciler, eğitim-öğretim döneminin ardından yaz tatilini en verimli şekilde geçirmeleri için Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nda etkinliklere devam ediyor.

Kayseri’de Veliler Çocuklarını Kayıt Ettirmek İçin Sıraya Girdi! (4)

Minikler, tatillerini Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nda dolu dolu değerlendirirken, geleceğin teminatı olan çocukların hem zihinsel gelişimi hem de keyifli vakit geçirebilmeleri amacıyla birçok etkinlik düzenleniyor. Ücretsiz olarak çocuklarını kayıt yaptırmak isteyen veliler, online sisteme geçiş yapan kütüphanedeki atölyelere https://basvuru.kayseri.bel.tr/ internet adresinden randevu alabiliyor.

Kayseri’de Veliler Çocuklarını Kayıt Ettirmek İçin Sıraya Girdi! (5)

Büyükşehir Belediyesi Fuat Attaroğlu Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu projesi içerisinde okuma salonu, masal, sinema, oyun, müzik, resim gibi atölyeler, dış oyun alanı, mini oyun alanı, bilgisayar salonu, kafeterya, grup çalışma odaları, bay-bayan mescit, bebek bakım odası, kafeterya ve bekleme solunu bulunuyor.

Kayseri’de Veliler Çocuklarını Kayıt Ettirmek İçin Sıraya Girdi! (6)

0-14 yaş gruplarına hitap eden ve 250 kişi kapasiteye sahip olan Çocuk Kütüphanesi’nde, 16 bin basılı, 3 bin sesli kitap, 24 bin elektronik kitap bulunuyor. Fuat Attaroğlu Çocuk Kütüphanesi ve Müzik Okulu’nda tüm kitaplar ödünç verilebiliyor. Ayrıca kütüphane üyeliği bulunan üyeler, 15 günlüğüne 1 adet kitap alabiliyorlar. Ayrıca kütüphanede ferah ders çalışma alanları, kütüphanenin her noktasında erişim sağlanan Wi-Fi hizmeti kullanıcıya sunuluyor.

Kaynak: Kurum Bülteni