Emekliye Gelen Zamma Sert Tepki: Zam Yapmıyor, Çalıyorsunuz! Yazıklar Olsun Emekliye Gelen Zamma Sert Tepki: Zam Yapmıyor, Çalıyorsunuz! Yazıklar Olsun

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yaşanan taciz skandalı sonrası halk sokağa dökülmüştü. Yaşanan olayların yankıları devam ederken, yetkililerden de açıklamalar arka arkaya gelmiş ve olaya karışan çok sayıda şüpheli gözaltına alınmıştı.

Kayseri’de Yaşanan Olaylarla İlgili Rapor Hazırlandı! 2

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, yaşanan olaylarla ilgili bir rapor hazırladı ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e sundu. Genç, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “30 Haziran’da Kayseri’de başlayan, ardından yurdun dört bir yanına yayılan olaylara ilişkin hazırladığımız raporu, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e sunduk. Raporda, sığınmacı sorununun bölgedeki etkilerini ve halkımızın yaşadığı sıkıntıları detaylarıyla ele aldık. İlk andan itibaren olayları yakinen bizzat takip eden Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kayseri’de Yaşanan Olaylarla İlgili Rapor Hazırlandı! 1

‘Ülkelerine Dönüşleri Sağlanmalıdır’

Her yerde sığınmacı sorunu var diyen Genç ,”Sığınmacı sorunu, sadece Kayseri'de değil, ülkemizin dört bir yanında ciddi sosyal ve ekonomik etkiler yaratıyor. Ancak, sorunları bize yakışan şekilde hukuk çerçevesinde ve sağduyu içerisinde çözmemiz gerekmektedir. Suriye hükümeti ile acilen diyalog zeminin oluşturulmalı ve sığınmacıların insani koşullarda ülkelerine dönüşleri sağlanmalıdır” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi