Kayseri’de ‘dost mağaza’ kuruldu. Sosyal durumlarına göre kimlerin alışveriş yapacağı belirlenen bu markette para geçmiyor.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘Dost Market’i ziyaret etti.

Başkan Çolakbayrakdar, ‘mağazanın gülü’ olarak nitelendirdiği down sendromlu Ahmet Özlü ile yakından ilgilendi. Raflardaki ürünler hakkında bilgiler veren Başkan Çolakbayrakdar, marketten Kocasinan Bölgesinde yaşamını sürdüren ve bazı kriterlere göre belirlenen vatandaşların temel gıda ve temizlik ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.

Dostt

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ‘Kocasinan sınırları içerisinde tespit edilmiş ailelerin ihtiyaçlarına yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz. ‘Kocasinan Gönüllüsü’ adı altındaki tüm hayırseverlerimizle el birliği içerisinde ihtiyaç sahiplerine yardım ediyoruz. Bu doğrultuda yine örnek olan ‘Dost Market’imizle Kocasinan’da uzatmadık el, dokunmadık gönül bırakmamanın çabası içerisindeyiz. Bütün amacımız; şehrimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gönüllerine dokunacak hizmetler üretebilmektir ve Kocasinan’da her hanenin mutlu olmasıdır’ ifadelerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye’ye model olan Kayseri Belediyeciliğini ileri bir noktaya taşımak için çalışmaları artırarak devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu Markette Dost Eli Kartı Geçerli

Kayseri’de İmzalar Atıldı Projeler İçin Tarih Verildi! Bakın Neler Yapılacak! Kayseri’de İmzalar Atıldı Projeler İçin Tarih Verildi! Bakın Neler Yapılacak!

Öte yandan Kocasinan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Dost Mağaza’da alışveriş yapanlar, sosyal durumlarına göre belirleniyor ve nüfus sayılarına, gereksinimlerine göre ‘Dost Eli’ isimli kart veriliyor. Dost Eli kartını alan vatandaşlar, kartta yüklü miktardaki para puan limiti kadar ürün alabiliyorlar. Dost Market’te ise aynı uygulama ile ihtiyaç sahipleri, kendi adlarına aldıkları ‘Dost Eli’ kartı ile marketteki gibi alışveriş keyfi yaşıyor.

Kaynak: KURUM BÜLTENİ