Ankara’dan yola çıkarak Kayseri üzerinde Kars’a kadar giden Doğu Ekspresi yolcularına sağladığı konfor ile Kayserililerin ilgisini çekti.

Gıyabi Cenaze Namazına Yüzlerce Kişi Katıldı! Gıyabi Cenaze Namazına Yüzlerce Kişi Katıldı!

Yol boyunca uğradığı istasyonlarda şehirlerin kültürlerini görme şansı olan yolcular Doğu Ekspresi ile yolculuk ederken doğanın eşsiz güzelliğini de görme şansı oluyor. Vatandaşlar arasında Masalsı Yolculuk olarak isim yapmış yolculuk için bilerler haftalar öncesinden alınması gerekiyor.

Doğu Eskpresi (1)

Kayseri’den Kars’a kültür gezisi yapmak için giden Abdurrahman Kuyumcu vatandaşlara Doğu Ekspresi ile seyahat etmelerini tavsiye etti. Kars’a Doğu Ekspresi treniyle geldiklerini belirten Kuyumcu, “Kars’ta 3 gündür konakladık ve tarihi kültürel yerleri gezme fırsatı bulduk. Ani Harabeleri, Sarıkamış Şehitliği, Çıldır Gölü ve şehir merkezini gezdik. Bizim için kültürel bir gezi oldu. Yine aynı şekilde Doğu Ekspresi treni ile Kayseri’ye dönüyoruz. Manzaraları seyrederek memleketimize gideceğiz.” dedi.

Doğu Eskpresi (1)

Doğu Ekspresi biletleri kısa sürede tükeniyor.

Kars’tan Ankara’ya hareket eden Doğu Ekspresi sırasıyla Erzurum, Erzincan, Sivas, Kayseri, Kırıkkale’den sonra Ankara’ya varıyor. Yaklaşık 24 saat süren tren yolculuğunda vatandaşlar unutulmaz bir anı yaşıyor.

Editör: Ahmet Bolat