Sivas’ın Şarkışla ilçesinde yaşayan Gazi Doğan adındaki bir vatandaş kendisine araç almak için Kayseri’ye geldi ve 0 km Mercedes marka bir minibüs aldı.

Kayserililer Müjde! Bu Fırsatı Kaçırmayın Kayserililer Müjde! Bu Fırsatı Kaçırmayın

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Mercedes’in Kayseri şubesinden 2 milyon 350 bin TL'ye minibüs satın alan Gazi Doğan, aracı aldığına bin pişman oldu.

İddiaya göre aracı satın aldıktan 4 gün sonra direksiyon arızası ile karşılaşan Gazi Doğan, aracı satın aldığı şube ile iletişime geçerek aracı şubeye getirdi. Serviste incelenen aracın bir sorun olmadığını dile getirdi. Şarkışla’ya geri dönen Doğan, bir gün sonra yine aynı hata ile karşılaştı. Bu defa da Sivas’taki yetkililerle görüşen ve aracı götüren Doğan burada da benzer bir yanıt aldı.

Sivas’ta yapılan 2 incelemenin ardından aracı toplamda 5 defa servise götürdüğünü söyleyen Doğan, aracının otomatik kapısı ve kaloriferinin de arızalı olduğunu öğrendi.

Kayseri'den Mercedes Aldı! Bin Pişman Oldu!

0 Km Araç 4 Gün Sonra Arızalandı

22 Aralık 2023 tarihinde aracı satın aldığını 4 gün sonra da arıza veerdiğini söyleyen mağdur Gazi Doğan, “Bayiden sıfır Mercedes Sprinter minibüs aldım. Araç 4 gün sonra arıza kodu verdi, direksiyonu kilitlemeye başladı. Aracı Kayseri bayisine götürdüm ve baktılar. 'Araçta bir şey yok' dediler. Sadece servisteki kişi araç ile bir süre dolandı. Bilgisayara bağlamadan 'Bir şey yok' dedi ve aracı geri bana teslim etti. Bir gün sonra tekrar arıza kodu verdi ve direksiyonu yine kilitledi" diye konuştu.

Kayseri'den Mercedes Aldı! Bin Pişman Oldu!

Sivas'ta da Çözüm Bulunamadı

Sivas'taki servise de götürdüğünü dile getiren Doğan, "Bu sefer de Sivas bayisini aradım, aracımı getirmemi istediler. Aracı getirdikten sonra aracın kodunu kontrol ettiler. Aracı tekrar bana teslim ettiler. Teslim aldıktan bir hafta sonra araç yine arızaya düştü, direksiyonu kilitledi. Sivas bayisine telefon açtım, aracı tekrar getirmemi istediler. Tekrar getirdiğimde aracın direksiyon kutusunun değişeceğini söylediler. Araç 2 gün yattı, direksiyon kutusunu değiştirdiler. Aracı geri bana teslim ettiler. Bir hafta sonra yine aynı arıza kodunu verdi” dedi.

Kayseri'den Mercedes Aldı! Bin Pişman Oldu!

'3 Aydır Mağdurum'

Defalarca kez aracı hem Kayseri’de hem Sivas’ta servise götüren fakat çözüm bulamayan Doğan, “Tekrar getirdikten sonra aracın tesisatını kontrol ettiler. Tesisatı kontrol ederken sürgülü kapı ile arka taraftaki kaloriferi bozmuşlar. Gittikten bir hafta sonra tekrar aynı arızayı verdi. Aracı getirdikten sonra merkez ile yazıştıklarını ve kontağın değişeceğini söylediler. Aracın 25 gün bayide duracağını söylediler. 16 gün boyunca araç bayide kaldı.

Kayseri'den Mercedes Aldı! Bin Pişman Oldu!

Bana telefon açtılar ve aracı almamı söylediler. 'Kontağı değiştirdiniz mi?' diye sorduğumda değiştirmediklerini, yazılımını kontrol ettiklerini söylediler. Ben de şu an aracı aldım götüreceğim. Aracın arızası çözülmedi. Ben 2 milyon 350 bin TL’ye aldım, çok mağdurum. Şimdi de ilgilenmiyorlar. Arabamı ya değiştirin ya da yapın verin diyorum. Ne arızasını yapıyorlar ne de aracı değiştiriyorlar. Beni 3 aydır mağdur ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA