Kayserili futbolcu TFF 2. Lig'de mücadele eden takım ile teknik direktörlük konusunda anlaşmaya vardı.

TFF 2. Lig ekiplerinden Altınordu’da teknik direktörlük görevine Aaslen Kayserili olan Olcay Şahan’ın getirildiği açıklandı.

Sezonun bitiminde Teknik Direktör Atilla Küçüktaka ile yollarını ayıran Altınordu, Olcay Şahan ile resmi sözleşme imzaladığını duyurdu. Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın yanı sıra A Takım Sportif Direktörü Murat Korkmaz ve Kurumsal İletişim Direktörü Can Erbesler hazır bulundu.

'Altınordu'nun yarışmacı kimliği ön plana çıkacak'

İlk 10 yılda Altınordu’yu Türk futbol dünyasına anlattıklarını belirten Özkan, şunları söyledi, “Bundan sonraki süreçte Altınordu’nun yarışmacı kimliğinin ön planda olacağı bir kulüp olarak devam edeceğiz. Olcay Hocama çok güveniyorum. Hocamla ilgili her yerden olumlu referanslar aldık. Hepsi de bize 10 numara referans verdiler. Hocam başarıya aç. Bugüne kadar sahanın içinde neler yaptıysa veya neler yapamadıysa bundan sonra artık ekibiyle yapmaya çalışacak.

Yeni dönemde genç teknik adamlar, kendi takım oyuncuları ile iyi birliktelik sağlıyorlar. Yeni dönem koşullarına ayak uydurmamız gerekiyordu. Olcay Hocam ile birlikte olduğumuz için hem heyecanlıyım hem huzurluyum. Türk ve dünya futboluna birçok oyuncu armağan edeceğiz. Mutlaka genç, başarmaya aç, sahada her şeyini ortaya koyan mücadeleci bir takım olacağız. Yeniden Altınordu’nun rengini, Altınordu’nun heyecanını tekrar gündeme getireceğiz.”

Olcay Şahan: Altınordu'yu ait olduğu yere taşıyacağız

Altınordu’nun zorlu süreçten geçtiğini belirten Olcay Şahan, “Başkanımıza bana güvendiği için teşekkür ederim. Altınordu, zorlu bir süreçten geçti. Uzun yıllar mücadele ettiği 1. Lig’den 2. Lig’e düştüler. Başkanımla yaptığımız görüşmelerde bu takımı kesinlikle ait olduğu yere, bir üst lige çıkarmak istediğimizi konuştuk. Başkanımızın da dediği gibi kendi sisteminden yetişen oyuncuları ile birlikte Süper Lig’e kadar kendi oyuncuları ile oynayıp sonrasında birçok futbolcusunu Avrupa’ya gönderme hedefindeyiz.

Kayseri Halkı Dev Ekranda Maçları Takip Edecek! Kayseri Halkı Dev Ekranda Maçları Takip Edecek!

Yıllarca futbol oynadığım dönemlerde her zaman genç oyunculara önem verdim. Son iki sezondur da 2. Lig’de futbol oynamamın tek nedeni futbol hayatımda gerek Türkiye’de gerekse Almanya’da en dipten en zirveyi gördüm. Hocalık düşüncesine girdiğim an itibarıyla karar verdim. 2. Lig’de oynamam lazım. 2. Lig’de oynamasaydım İnşallah Süper Lig’de de hocalık yapacağım günler de gelecek .2. Lig’den bir oyuncuya tenezzül etmezdim, aramazdım ne var dedim. Burada 2. Lig’de oynadıktan sonra gördüm ki bu ligden Süper Lig’e, Avrupa’ya gidecek potansiyelde oyuncular var.

Bu konuda Altınordu zaten bir numara. Kulübümüz kendi sisteminden yetiştirdiği birçok oyuncuyu yurt dışına gönderdi. Ben bu heyecanı bu isteği her şeyi mücadele ederek geldiğim için gençlere destek vererek bu tercihi yaptım. Maddi anlamda fazla konuşmadık. Ben başarıya açım. Geçen sezon Ankaraspor’da aynı şekilde gençlere önem verdim. Burada hedefe gitmek istiyorum. Avrupa’nın sayılı kulüplerinde olan tesislere sahibiz. Burada potansiyel bu lig değil, bu takımın kesinlikle üst ligde olması lazım. Kendime inanıyorum ve güveniyorum. Bu ekiple birlikte başarılı olacağız" açıklamasında bulundu.

Muhabir: İHA