Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, emeklilere yönelik ulaştırma kapsamında bakanlığa ait tren seyahatlerinde indirim yapılacak müjdesini verdi. Trenlerde emeklilere yönelik ayrıcalıklar uygulanacağını belirten Uraloğlu, “Bakanlık olarak yaptığımız bu proje ile 16 milyona yakın emekli vatandaşımızı sosyal ve kültürel yönden zenginleşmeleri için teşvik etmiş olacağız” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Tutuklandı! Özel'den Tepki Gecikmedi Kepez Belediye Başkanı Tutuklandı! Özel'den Tepki Gecikmedi

Cumhurbaşkanı’nın 2024 yılını Emekliler Yılı olarak kabul ettiğinin altını çizen “Emeklilerimizin ikinci yaşamlarında fiziksel ve ruhsal sağlıkları ile sosyal ve kültürel yönden zenginleşmelerine destek olmak amacıyla kaynaklarımızı yerel ve merkezi yönetim iş birliğinde seferber ediyoruz. Bu kapsamda, emeklilerimizin ekonomik, konforlu ve rahat bir şekilde seyahatlerini sağlamak üzere yüksek hızlı, anahat ve bölgesel trenlerimizde yüzde 10 indirim uygulamasını başlatıyoruz. Böylece emeklilerimizin ulaşım ihtiyacına katkı sunarken bir nebze de olsa seyahat etmelerini teşvik etmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Emeklilerin Türkiye Yüzyıl emektarları olduğunu belirten Uraloğlu, “Emeklilerimiz, Türkiye Yüzyıl’ının emektarlarıdır. Alın ve akıl terleriyle ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlayan, tecrübelerinden her zaman yararlandığımız önemli bir kesimdir. İkinci baharlarında rahat etmelerini sağlamak üzere gerek yerel yönetim gerekse diğer tüm bakanlıklarla birlikte koordinasyon içerisinde en güzel en iyi uygulamaları hayata geçirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi