Elektrikli araçların günden güne artmasıyla birlikte şarj istasyonlarına ihtiyaçta bir o kadar artıyor. Peki elektrikli araçları daha hızlı ve güvenli şarj etmek mümkün. Kayserili firma bu konuda anlaşma yaparak adını dünyaya duyurmayı hedefliyor.

RHG Enertürk Enerji elektrikli araç kullanıcılarına daha güvenli bir şarj deneyimi sunmak için önemli bir adım attı. Almanya'nın önde gelen markalarından TÜV SÜD'ün gözetiminde gerçekleştirilen iş birliğiyle, elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulum, işletmeye alınma ve işletme süreçleri güçlendirildi.

Kayserili Firme
 
Sektörde ilk olan bu uygulama sayesinde hem elektrikli araçlar hem de kullanıcılar için istasyonlarda oluşabilecek risk ve kazalara karşı yüksek düzeyde güvenliğin sağlanarak ‘güvenli şarj istasyonu’ ifadesinin sektöre kazandırılması hedefleniirken, TÜV SÜD'ün düzenli periyotlarla gerçekleştirdiği kontrollerle her an güvenlik standartlarını koruyor ve kullanıcılara en yüksek güvenlik seviyesi sağlanması hedefleniyor.
 
Bu iş birliği sayesinde RHG Enertürk Elektrikli Araç Şarj İstasyonları üzerinde yer alan etiket ve QR kodlar aracılığıyla; yapılan güvenlik testlerinin sonuçlarına ve belirlenen standartların nasıl uygulandığına ve takip edildiğine dair bilgilere erişilebilecek, güvenli altyapıya sahip elektrikli araç şarj istasyonlarında şarj edilecek.
 
RHG Enertürk Enerji kullanıcı güvenini kalıcı kılıyor ve ulaşımdaki yeşil dönüşüme katkı sağlamaya devam edecekleri belirtildi.

Rgh Enertürk

Muhabir: HABER MERKEZİ