Kayseri’de üretim sanayisinde dikkat çekecek işbirliği gerçekleştirildi. DenizLeasing ve Dener Makina arasında imzalanan protokol sayesinde üreticiye finansman desteği sağlanacak.

Kuruluşunun 50. yılında Dener Makina Kayseri için çok önemli bir anlaşma gerçekleştirdi. DenizLeasing, sanayi sektörünü destekleme politikası ile attığı adımda, Dener Makina ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Denizleasing Ve Dener Makina'dan Kayseri’de Dev İş Birliği! (5)

7 Haziran 2024 tarihinde yapılan protokol kapsamında Dener Makina ile sıfır faizli CNC makine finansmanına imkan sağlayan bir iş birliği anlaşması gerçekleştirdi.

Denizleasing Ve Dener Makina'dan Kayseri’de Dev İş Birliği! (7)

Atılan imzalar öncesinde, DenizLeasing Genel Müdürü Burak Koçak, Dener Makina CEO’su Cemal Dener, DenizBank Kayseri Ticari Merkez Şube Müdürü Muhammet Ali Keskendir ve DenizLeasing Satış, Pazarlama ve Proje Finansmanı Bölüm Müdürü Senay Frat, Dener Makina’nın fabrikasını gezdi.

Denizleasing Ve Dener Makina'dan Kayseri’de Dev İş Birliği! (3)

Yapılan işbirliği anlaşmasına göre üretim sanayisinde yer almak isteyen ya da gücüne güç katmak isteyen üreticiler için;

Kurbanlık Fiyatlarına Tepki! Kayseri’de Vatandaş Haksız Mı? Kurbanlık Fiyatlarına Tepki! Kayseri’de Vatandaş Haksız Mı?

Dener Makina'dan CNC alacak firmalara sıfır faizle finansman sağlanacak. 36 ay vade ve sıfır faiz avantajıyla, yüzde 25 peşinatlı ödeme ve Euro geri ödeme şartlarıyla finansman desteği sağlanacak. Yapılan bu yatırım destaği ile birlikte farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler rekabet güçlerini artırabilecek, üretim verimliliklerini optimize ederek daha yenilikçi çözümler sunabilecek.

Denizleasing Ve Dener Makina'dan Kayseri’de Dev İş Birliği! (6)

İşbirlikleri ile Türkiye’nin ekonomisine büyük katkı sağladıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Dener Grup CEO’su Cemal Dener şöyle konuştu; “1974'te başlayan üretim sevdamız, ilkler ve başarılarla bu yıl 50. yılına ulaştı. Bugün 1 milyon 300 bin m² açık, 155 bin m² kapalı alanda 2 AR-GE merkezi ve 700 kişilik uzman teknik kadro ile ülkemiz için değer üretmeye devam ediyoruz. 100'ün üzerinde ülkeye yaptığımız ihracatla hem ülkemize döviz girdisi sağlıyor hem de dünyanın dört bir yanına yerli ve milli yüksek teknoloji ürünlerimizi ulaştırarak Türk Makine Sektörünü en iyi şekilde temsil ediyoruz. Dener Makina olarak makine sanayiinde Türkiye'nin en büyük üretim tesisinde, yerli ve milli üretimle ülke sanayisine, ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaktan dolayı gururluyuz” dedi.

Denizleasing Ve Dener Makina'dan Kayseri’de Dev İş Birliği! (4)

DenizLeasing Genel Müdürü Burak Koçak, iş birliği konusunda yaptığı açıklamada, ‘Üretimi ve ihracatı desteklemeyi önceliğimiz olarak görüyoruz’ dedi ve konuşmasının devamında  ‘Sektörün önde gelen şirketleri arasında bulunan, aynı zamanda ülkemiz ve dünya sanayisine büyük katkılar sağlayan Dener Makina’nın ürünlerinin finansmanını destekleyerek, önemli bir iş hacmi yaratacağımıza inanıyoruz. Bu vesileyle, Dener Makina’nın 50. yılını kutluyor, iş birliğimizin ülkemiz için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından hazırlanan işbirliği protokolu, DenizLeasing Genel Müdürü Burak Koçak, Dener Group CEO’su Cemal DENER VE DenizBank Kayseri Ticari Merkez Şube Müdürü Muhammet Ali Keskendir tarafından imzalanarak resmileştirildi.

Denizleasing Ve Dener Makina'dan Kayseri’de Dev İş Birliği! (2)

Kaynak: Özel Haber