Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) Sümer Kampüsü Anadolu Üniversiteler Birliği'nin (AÜB) düzenlediği Üniversite Tanıtım Fuarlarının bu yıl ilki yapılacak.

Lise okuyan öğrencileri, 6 Mayıs Pazartesi günü düzenlenecek olan fuarda üniversite yaşamı, bölümler ve kariyer olanakları hakkında detaylı bilgiler edinebilecek.

Kayseri'de Gençler Bu Mekanı Bırakmıyor! Her gün Yüzlerce Öğrenci Gidiyor.. Kayseri'de Gençler Bu Mekanı Bırakmıyor! Her gün Yüzlerce Öğrenci Gidiyor..

AGÜ Sergi Salonunda düzenlenecek fuar, saat 09.00’da yapılacak açılış töreni ile başlayacak. Tüm gün devam edecek olan fuarda, lise öğrencileri, katılımcı üniversitelerin stantlarını ziyaret ederek üniversiteler, bölümler ve meslekler ve üniversitelerin sağladığı olanakları hakkında detaylı bilgiler edinebilecek. Fuarda ayrıca, öğrencilere gelecek planlamaları konusunda rehberlik etme fırsatı da sunulacak.

Agü

AGÜ Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz bu fuarın, gençlerimizin geleceklerini planlama sürecinde önemli bir rol oynayacağını belirterek, “Fuarda öğrenciler bölümleri meslekler, üniversite tercihleri ile ilgili açılacak stantlarda akademisyenlerden detaylı bilgileri edinebilecek. Fuarda, Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversiteleri tanıma fırsatı da bulacak” dedi.

Kaynak: İHA