Dün gece Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları ile bir çok ilin vali yardımcıları ve kaymakamlarının görev yeri değiştirildi. Kayseri'den de 3 kaymakam ve 1 vali yardımcısının yeri değişti. Bu kapsamda Aslen Kayseri’nin Sarız ilçesinden olan Burdur Vali Yardımcısı Yunus Emre Akpınar, Hakkari’nin Şemdinli ilçesine kaymakam olarak atandı.

Yunus Emre Akpınar Kimdir?

Aslen Kayseri'nin Sarız ilçesinden olan Yunus Emre Akpınar, Osmaniye'de dünyaya geldi. 2004 yılında 75. Yıl İlköğretim Okulu, 2007 yılında 19 Mayıs Lisesi ve 2014 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. 2018 yılında İstanbul Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ve İstanbul Atatürk Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Darbecilere Seslendi: Hainler Hiç Unutmasınlar... Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Darbecilere Seslendi: Hainler Hiç Unutmasınlar...

2019 yılında 107. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavında başarı sağlayarak mesleğe intisap etti. Mesleğe girişi ile beraber sırasıyla Mersin Valiliği’nde İl Merkez Stajı, Kızıltepe/Mardin'de 1. Kaymakam Refikliği ve Arhavi/Artvin'de 2. Kaymakam Refikliği görevlerini tamamladı. Ardından sırayla Osmaniye / Toprakkale Kaymakamlığına, Niğde/Altunhisar Kaymakamlığına ve Konya/Halkapınar Kaymakamlığına vekâleten atandı.

19.08.2021 tarihli ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Atabey Kaymakamlığına atanan Yunus Emre Akpınar, 07.09.2021 tarihi itibarı ile Atabey Kaymakamlığı görevine başladı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Atabey Kaymakamı olan Yunus Emre Akpınar Şemdinli'ye atandı.

Kaynak: Özel Haber