Dünyadaki Mars’ta Asırlık Batıl İnanç! Dünyadaki Mars’ta Asırlık Batıl İnanç!

1 Mayıs İşçi Bayramı kapsamında hastanelerde yaşanan şef sorununa değinen Mahmut Şahin, Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde yönetmeliğe uygun olmayan şeflik kurumunun kaldırılması için çağrıda bulundu.

Mahmut Şahin, hastanelerde görev yapan şeflerin diğer işçilere baskı yaptığını belirterek şunları söyledi; "İşçilerden şef yapılıp, işçilerin başına veriliyor. Fakat ne hikmetse bu şefler tamamen yetkili sendikanın temsilcisi. Diğer işçilere baskı unsuru olsun diye şeflik kurumu ihtas edilmiş. Kanunda, mevzuatta olmayan bu kurum işçilere baskı yapıyor.

İşçilerin sendika değişiminin önüne geçiyor. Ya yandaş sendikanın temsilcisi şef oluyor yada şef yandaş sendikacının temsilcisi oluyor. Bu düzen hem işçiye hem idareye sıkıntı veriyor. Yasalarda yeri olmayan şeflik arkasına bir güç alarak oraya geliyor.

Tamamen  sendika için kurulmuş şeflik Sağlık Bakanlığı'na yakışmıyor, hastanelerimize hiç yakışmıyor. Gerek hastanelerde ki idarenin rahatlaması gerek işçinin rahat bir şekilde sendikal hakkını kullanması için bu kurumun kaldırılması lazım" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek