İnsanlar genelde ruh halini yansıtan şarkıları dinlemeyi tercih eder. Biz Deniz Postası olarak sorduk, Kayserililerin ruh halini yansıtan şarkı hangisi? Kayserililer bir şarkı olsaydı hangisi olurdu?

Kişiler, üzüldüğünde, sinirlendiğinde, mutlu olduğunda ya da heyecanlandığında ruh haline en yakın olan şarkıyı tercih eder ve kendini en iyi yansıtan cümleleri dile getirerek, mırıldanarak söylerler. Biz de Kayserili halka mikrofon uzattık ve kendilerini en iyi ifade eden şarkının hangisi olduğunu sorduk.

Gurbetçi olduğunu belirten bir vatandaş, ‘Şarkı-Türkü benim canım ciğerim. Ben onları çok severim. Müzik ruhun gıdasıdır’ diyerek, kendini en iyi yansıtan şarkının, ‘Mektup Yazarım Mektup’ olduğunu söyledi. Gurbetçi vatandaş, ‘Ben duygusalım, gurbetçiyim o benim için daha başka’ dedi.Röportaj 1

Gurbetçi olduğunu söyleyen başka bir vatandaş ise, ‘Madem Pişman Olacaktın Niye Geldin Dünyaya’ örneğini verdi.

Röp 2

Şarkı ve Türkü’den anlamadığını söyleyen vatandaş da, ‘bana kaside dersen, ağzım açık söyleyebildiğim kadar söylerim’ dedi.

Röp 3

Bayram Namazı Nasıl Kılınır? – Kayseri’de Bayram Namazı Saatleri Bayram Namazı Nasıl Kılınır? – Kayseri’de Bayram Namazı Saatleri

Hangi şarkı olurdunuz?’ sorusunu yönelttiğimiz başka bir vatandaş ise, ‘Kara Hasan- Öf Öf’ şarkısı örneğini verdi.

Röp4

Dilber Ay dinlediğini belirten bir vatandaş da, ‘Beton Demir Olsan Ne Yazar’ şarkısının kendini en iyi ifade eden şarkı olduğunu söyleyerek ‘Ne Ağlarsın’ şarkısını seslendirdi.

Röp5

Süleyman isimli bir vatandaş ise, Aşık Veysel’den ‘Bilmiyorum Ne Haldeyim’ şarkısının kendini en iyi yansıtan şarkı olduğunu söyledi ve şarkıyı seslendirdi.

Röp6

Sivaslı olduğunu belirten bir vatandaş da, ‘Engin Nurşani – Ölüyorum Senin Olsun’ şarkısının kendisini yansıttığını belirtti.

Röp 7

Kendisini en iyi yansıtan şarkı olarak, Zeki Müren’den, ‘Ömrüm Seni Sevmekle Nihayet’ örneğini veren bir vatandaş şarkıyı seslendirdi.

Röp 8

Türk Sanat Müziği’ni çok sevdiğini belirten vatandaş ise, ‘Bir şarkı olsaydınız hangisi olurdunuz?’ sorusuna, ‘Gözlerin Doğuyor Gecelerime’ örneğini verdi.

Röp9

Kaynak: ÖZEL HABER