Kayseri Devlet Hastanesi ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK A.Ş. tarafından ortak yürütülen, sağlık çalışanlarının el emeği göz nuru eserleri düzenlenen sergide görücüye çıktı. Şehirdeki bir AVM'de düzenlenen serginin açılışında konuşan Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Altıntop, emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek; "Sağlık hayattır, sanat hayattır' felsefesi ile KAYMEK ile beraber yaptığımız; pandemide sağlık çalışanlarımızın psikolojik olarak tükendiği bir anda böyle etkinlikler başlatıldı.

Yağlı Boya3

Bu etkinliklerimizden resim sadece bir tanesi. Çini, ebru yapıldı, müzikle ilgili özel kurslar verildi. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bugün yapılan emeklerin her biri göz nuru. İnşallah bu toplumun hayatına daha olumlu yansıyacaktır" diye konuştu.

"Fotoğrafın Kayseri'de Zirve Yapacağı Bir Buluşma" "Fotoğrafın Kayseri'de Zirve Yapacağı Bir Buluşma"

Yağlı Boya

Kayseri büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ise konuşmasında; "Sağlık çalışanlarımızla birlikte KAYMEK A.Ş. yetkilileri bir araya gelerek böylesine güzel sergiyi tertip ettiler. Yaklaşık 1 yıl kadar süren hem bizim akademi tesislerimizde hem de hastane bünyesinde bu çalışmaları yapmak suretiyle 68 tane güzel esere imza attılar. Hepsi birbirinden kıymetli resimleri açılıştan sonra sizlerin beğenisine sunacağız" ifadelerini kullandı.

Editör: Ülkü Şimşek