Kayseri'de, hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla; hava sıcaklıklarının Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de 4 ila 6 derece, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise 10 ila 15 derece üzerine çıkmasının beklendiğini söyledi.

Dışarı Çıkacak Kayserililer Dikkat! Sırılsıklam Olmayın Dışarı Çıkacak Kayserililer Dikkat! Sırılsıklam Olmayın

Ayrıca Bakan Özhaseki, yaptığı paylaşımda ormanlarda yangın meydana gelmemesi için vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti.

Özhaseki paylaşımında, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün hava tahmin raporuna göre hafta boyunca sıcaklıkların mevsim normallerinin;
-Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de 4 ila 6 derece,
-Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise 10 ila 15 derece üzerine çıkması beklenmektedir.
Meteorolojik veriler doğrultusunda;
-Ormanlarımızda herhangi bir yangın meydana gelmemesi için daha duyarlı olunmasını,
-Özellikle kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ve yaşlılarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ila 16 saatleri arasında açık alanlarda bulunmamalarını istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

Özhasekı Acıklama

Kaynak: Haber Merkezi