Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün Ergül, kuduz virüsünün çok tehlikeli olduğunu belirterek vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.  Ergül, özellikle kırsalda yaşayan vatandaşların daha dikkatli olmaları gerektiğini belirterek şunları söyledi;"Kırsal alandaki vatandaşlarımızın daha dikkatli olması lazım. Özellikle kendi evlerinde beslemiş oldukları köpekleri olsun veya diğer canlılarını kuduza karşı aşılatabilirler ve bu koruyuculuk sağlamış olur.

Sabahları Bayıla Bayıla Yeniliyor! Karaciğeri Yağla Doldurup Organları Çürütüyor! Sabahları Bayıla Bayıla Yeniliyor! Karaciğeri Yağla Doldurup Organları Çürütüyor!

Bunu da her yıl tekrarlatmak zorundalar. Çünkü aynı aşı hem küçükbaş hayvanlara, hem büyükbaş hayvanlara hem de sokaktaki hayvanlara uygulanabilen bir aşıdır. Zaten bunu tarım ilçe müdürlükleri zoonoz bir hastalık olduğu ve halk sağlığını tehdit eden bir hastalık olduğu için 11 TL gibi bir ücrete uygulamaktadır.

Kırsalda mesela koyun besleyen veya büyükbaş besleyen insanlarımızın ister istemez çoban köpekleri evlerinde mecburen bulunuyor. Müracaat ettiklerinde canlılarını aşılatabilirler" diye konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek