Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Sürdürülebilir Tarım ve Tarımda Markalaşma’ adlı Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması'na katıldı. Burada konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin son 21 yılda başarı hikayesi yazdığı alanların en başında tarım, hayvancılık ve su ürünleri var. Tarımsal girdi fiyatlarındaki artış gibi çözmemiz gereken sorunlar var. Kırmızı ve beyaz et fiyatlarındaki dalgalı hareketleri yok sayamayız. Tarımda da çözüm odaklı bakış açısıyla hareket ediyoruz. Eksik gidermenin derdindeyiz” dedi.

Hacca Giden Hacılar Kaçırıldı Mı? Yeni Fahire Kara Olayları Mı Yaşanıyor Hacca Giden Hacılar Kaçırıldı Mı? Yeni Fahire Kara Olayları Mı Yaşanıyor

Kayserililerin Beklediği Müjdeli Haber Geldi! Limitler Arttırıldı!

‘İlave Faiz İndirimi Uygulanacak’

Kredi limitleri ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Organize tarım bölgesi yatırımı yapacak üreticilerimize ilk defa ilave faiz indirimi uygulanacak. Küçük ekipman kredisi 250 bin TL’ye çıkıyor. Küçükbaş hayvan üreticilerimize işlerini büyütmeleri amacıyla verilen kredinin limitini 400 bin TL’den 600 bin TL’ye getiriyoruz. Büyükbaş için 1,5 milyon TL’ye yükseltiyoruz.Gençlerin tarım alanında iş ve işletme sahibi olmalarını teşvik ediyoruz. Genç çiftçi kredisinin limitini 1,5’ten 2,5 milyon TL’ye artırıyoruz. Kadın çiftçi kredisinin de aynı şekilde 2,5 milyon TL’ye yükseltiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi