Kayseri’de uzun süredir devam eden ara eleman sıkıntısına dair çözüm olabilecek bir proje hayata geçiyor. Develi ilçesinde açılışı yapılan Mesleki Eğitim Merkezine Elektrik-Elektronik AR-GE  Atölyesi, gençler için yeni iş fırsatı oluştururken, ilgili sektörlerin ara eleman sıkıntısına ise çözüm olması öngörülüyor. 

Kayseri’de İmzalar Atıldı Projeler İçin Tarih Verildi! Bakın Neler Yapılacak! Kayseri’de İmzalar Atıldı Projeler İçin Tarih Verildi! Bakın Neler Yapılacak!

Kayseri’de 4 İlçede Yeni İş Kapısı! (1)

Develi Kaymakamlığı ve Öksüt Madencilik işbirliği ile ilçede açılan eğitim atölyesi için tören düzenlendi. Törene, İlçe Kaymakamı Yusuf Turan, Belediye Başkanı Adem Şengül, Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan, Öksüt Madencilik Çevre ve Sosyal Yönetişim Direktörü Pelin Usta Özkayhan ve Dış İlişkiler Müdürü Olgun Otyakmaz, Seyrani Eğitim  Vakfı Başkanı M.Suat Köylüoğlu, Belediye Meclis üyeleri, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Şahin,Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gazi Yorulmaz ve Okul Müdürleri, öğrenciler Usta öğreticiler katıldı. 

Kayseri’de 4 İlçede Yeni İş Kapısı! 4 (1)

Açılan eğitim atölyesinde, yatılı ve gündüz olarak mesleki eğitim verilerek, elektrikçi ve elektronikçi olarak gençler sertifika alabilecek. Ayrıca bu sertifika programından Develi ilçesi dışında, Yahyalı, Yeşilhisar ve Tomarza ilçelerinden de öğrenci alınacağı belirtildi. 

Kayseri’de Develi Eğitim Atölyesi

Kaynak: Özel Haber