Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, doğaseverler ve fotoğrafçıların gözde mekanı olan ve Hürmetçi Sazlığı'nı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin daha konforlu bir deneyim yaşamasını sağlayacak 400 metrekarelik modern bir tesisin yapımına başladıklarını söyledi.

Yeni tesisin doğanın kalbinde konforlu bir nokta olacağını ifade eden Başkan Özdoğan, ziyaretçi merkezinin yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Hürmetçi Sazlığı'nı ziyaret edenlerin dinlenme ve ihtiyaçlarını karşılayabileceği modern olanaklar sunacağına vurgu yapan Başkan Özdoğan, doğaseverlerin ve macera arayanların vazgeçilmez duraklarından biri olan Hürmetçi Sazlığı’nın artık daha fazla hizmet ve olanakla misafirlerini ağırlayacağını söyledi.

Kayseri'de Okullar Onun Resimleriyle Donatılacak! Kayseri'de Okullar Onun Resimleriyle Donatılacak!

Hurmetci Sazligina Ziyaretci Merkezi 44958 (1)

‘Tesisimiz Hem İlçemize Hem De İlimize Hayırlı Olsun’

Hürmetçi Sazlığı Ziyaretçi Merkezi’nin ihalesinin geçtiğimiz aylarda yapıldığını söyleyen Başkan Özdoğan, ‘Burada yaklaşık 400 metrekarelik bir tesisin temel aşamasındayız. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah yaz sonu itibariyle burada toplantı salonu, muhtarlık binası, bir de tabii ki mescidi ile lavabosu ile ziyaretçilerimizin rahat edebileceği bir alanı da Hürmetçi Mahallemize kavuşturmuş olacağız. Buradaki güzellikleri görmeye gelen, fotoğraf çekimi yapan, manda birliğinden, Karpuzsekisinden, Hürmetçiden hem alışveriş hem de turizm amacıyla gelen vatandaşlarımızın dinlenebileceği çayını, kahvesini içebileceği bir alanı da inşallah vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız. Tesisimiz hem ilçemize hem de ilimize hayırlı olsun’ dedi.

Kaynak: HABER MEKEZİ