Mobilya sektöründe adını dünyaya duyuran İstikbal ve Bellona'nın Türkiye'de olduğu gibi dünyada da pazarın lideri konumuna geldi. Yurt dışına açılmış yerli markaların en başında gelen İstikbal ve Bellona 170 ülkede mağazası bulunurken sektörde en çok tercik edilen markalar oluyor.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alparslan Baki Ertekin, "Holding şirketlerimiz İstikbal ve Bellona’nın Türkiye’deki pazar liderliği yarışı yurt dışına da taşındı. Türkiye mobilya pazarının lideri İstikbal yurt dışında da Bellona’nın önünde birinci" dedi.

TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar... TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar...

Bellona

Konforun adresi olduklarını ifade eden Alpaslan Baki Ertekin, "60 ülkede ürünlerini tüketicilerle buluşturan istikbal, Yunanistan, Bulgaristan, Fas, Lübnan, Almanya, Kazakistan, Azerbaycan, Irak, İngiltere ve Fransa gibi bir çok ülkede 170'e yakın mağazasında bayrak taşırken katılımcıların yüzde 30.7'si mobilya sektöründe küresel arenada bayrağın İstikbal'in elinde olduğunu düşünürken, yüzde 13.7'si Bellona'nın, yüzde 7.2'si ise Kelebek'in sektörün ve ülkenin temsilcisi olduğunu ifade ediyor" paylaşımında bulundu.

Muhabir: VOLKAN TÜRKMENOĞLU