İncesu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki araçların bakım ve onarımlarını sağlamak için kurduğu Teknik Hizmet Atölyesinde kendi personeli ile ustalık masrafı vermeden araçların motor, şanzıman, diferansiyel gibi maddi kalemlerindeki yüksek harcamalarını kendi iş gücü ile karşılayarak 3 milyona yakın tasarruf etti. Belediye kasasında kalan tasarruf gelirleri halkın hizmetine ve yeni yatırımlara imkan sağladı.

Kayseri'nin O İlçesinde Tasarrufla 3 Milyon TL'lik Hizmet!

'Çok Daha Ucuza ve Kısa Sürede Yapılıyor'

Ünlü İlahiyatçı Hayatını Kaybetti! Ünlü İlahiyatçı Hayatını Kaybetti!

Konuyla ilgili açıklama yapan İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, "Göreve geldiğimiz günden sonra belediyemizin harcama kalemlerini tek tek inceledim. En fazla harcama kaleminin sanayide verdiğimiz ustalık masrafı olduğunu gördüm. Buna engel olmak için de belediyemizin kendi kademe binasının yanına Teknik Hizmet Atölyesi kurdum. Burada özel bir sanayi servisinde olan her imkanı hazırladık. Şimdi araçlarımızın bakım ve onarımları kendi personelimizin marifeti ile çok daha ucuza ve kısa sürede yapılarak halkın hizmetine sunuluyor.

Kayseri'nin O İlçesinde Tasarrufla 3 Milyon TL'lik Hizmet!-1

'Halkımızın Ödediği Vergiler İşlerimizi Kolaylaştırıyor'

Sözlerinin devamında ise İlmek, "Ülkemizde Hazine ve Maliye Bakanlığımızın açıkladığı tasarruf tedbirlerine öncesinde olduğu gibi şimdi de dikkat ederek, elde ettiğimiz tasarruf gelirlerini halkımıza hizmet olarak sağlıyoruz. Bunu gerçekleştirirken halkımızın belediyelere ödediği vergilerde işlerimizi kolaylaştırıyor. Önümüzdeki yeni süreçte de israfsız, temkinli ve yerinde yatırımlarla yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Haber Bülteni