Kayseri’de belediye başkanı YKS’ye girecek öğrencilere özel ulaşımı ücretsiz yapıyor. 8-9 Haziran tarihleri arasında Türkiye genelinde yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YKS) için öğrenciler geri sayıma başladı. Milyonlarca öğrencinin gireceği sınav dolayısıyla Kayseri’de de trafikte yoğunluk yaşanması bekleniyor. 
Kayseri’nin Tomarza ilçesinde Belediye Başkanı Osman Koç, ilçeden Kayseri’ye YKS için gidecek öğrenciler için ulaşımın ücretsiz olacağını duyurdu.

Tomarza Ulaşım Ücretsiz Olacak (1) (1)

Sinan Ateş’in Mekke’deki Görüntüleri İzleyenleri Duygulandırdı… Sinan Ateş’in Mekke’deki Görüntüleri İzleyenleri Duygulandırdı…

Tomarza Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavına katılacak öğrenciler için Tomarza Belediyesi tarafından ücretsiz araç kaldıracak, Öğrencilerimiz sınava gireceği okula kadar Tomarza Belediyesi’nin araçları ile götürülüp sınav sonunda tekrar Tomarza’ya getirilecektir” ifadelerine yer verildi.

Ücretsiz ulaşım hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler, bu hafta Cuma günü mesai bitimine kadar “Sınav Giriş Belgeleri” ile Tomarza Belediyesi’ne müracat etmeleri gerekiyor.

Kaynak: Özel Haber